Atanan öğretmenlerin görev tarihi belli oldu

Sözleşmeli Öğretmenlik atama sonuçları 8 Şubat tarihinde açıklandı. 20.000 Öğretmen adayını yakından ilgilendiren Sözleşmeli Öğretmenlik atama sonuçlarının ardından il ve ilçelere gönderilecek kararnamelerden sonra süreç resmen başlayacak.

11.02.2019 Pazartesi 10:56
Güncellenme: 11.02.2019 10:59
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katıldığı törende 20.000 öğretmen adayının atama işlemi gerçekleştirildi. 20 bin Sözleşmeli Öğretmen alımında en fazla kontenjan 3 bin 47 ile Sınıf Öğretmenliğinde oldu. Sınıf Öğretmenliğinin ardından en fazla kontenjan ayrılan branş İngilizce Öğretmenliği ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmenliği oldu. 
 
ATANAN ÖĞRETMENLER NE ZAMAN GÖREVE BAŞLAYACAK?
 
Atanan Sözleşmeli Öğretmenler için güvenlik soruşturması aşaması gerçekleştirilmesi gerekiyor. Ancak öğrencilerin ve mağduriyet yaşamaması için bu sürecin göreve başladıktan sonra gerçekleştirileceği iddia ediliyor. Bugün MEB tarafından il ve ilçelere gönderilecek olan kararnameler ile süreç resmen başlayacak. 
 
Şubat ayı sonu Mart ayı başında göreve başlaması beklenen atanan öğretmenlerin net maaş olarak 3.822,67 Türk Lirası alması bekleniyor. 
 

HABER ÖNERİLERİ

Son dakika: YKS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

Matematik, yorumlama gücünü ölçtü

2019 Ortaöğretim Başarı Puanı nasıl hesaplanır?

Polis saniyeler kala böyle yetişti

MEB, milyonlarca öğrenciye "sosyal etkinlik belgesi" veriyor

Hayatının hatasını yaptı! Dakikalarca uğraştı, çıkmayınca...

TYT-AYT puanları nasıl hesaplanır?

Okula alışamayan çocuk için neler yapılmalı?

YÖK üniversitelere "karne" verecek

Ziya Selçuk: 10 tane daha açacağız