Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı!

Cumhurbaşkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

09.11.2018 Cuma 02:53
Güncellenme: 09.11.2018 04:01

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan  kararlara göre, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 12 ve 13'üncü maddeleri gereğince Cumhurbaşkanlığı  Başdanışmanlıklarına Doç. Dr. İbrahim Kalın ve İsrafil Kışla atandı.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına atanan Doç. Dr. Kalın'a "Büyükelçi" unvanı verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin kararla Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar görevinden alındı.

Milli Savunma Bakanlığına ait atama kararı ile açık bulunan  müfettişliklere, vergi müfettişleri Armağan Sütlüoğlu, Yakup Arslan, Selçuk  Sönmez, Kadir Şahin, Emrah Arslan ve Ömer Faruk Toklu'nun atamaları  gerçekleştirildi.

Büyükelçi atamaları

Bazı büyükelçilerin merkeze alınması, bazı  büyükelçiliklere de atama yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. 
 
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan iki  ayrı karara göre, Yunanistan nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Yaşar Halit  Çevik, Somali nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Olgan Bekar ve Fas  nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ethem Barkan Öz merkeze alındı.
 
Bu suretle boşalan Yunanistan nezdinde Türkiye Cumhuriyeti  Büyükelçiliğine, İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü  Burak Özügergin, Somali nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Mehmet  Yılmaz ve Fas nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine ise Libya nezdinde  Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Aydın Doğan atandı.
 
Paraguay nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, Güneydoğu Asya  ve Pasifik Genel Müdür Yardımcısı Armağan İnci Ersoy, Mali Cumhuriyeti nezdinde  Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, Protokol Genel Müdür Yardımcısı Murat  Mustafa Onart, Benin Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine ise Kuzey  Afrika İkili Siyasi İşler Genel Müdür Yardımcısı Kemal Onur Özçeri getirildi.
 

HABER ÖNERİLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın konserine katıldı!

CHP’li Tellioğlu ‘Belirsizlikten yoruldum’ dedi ve adaylıktan çekildi

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

AK Parti'den anket açıklaması: İstanbul ve Ankara'da...

Mevlüt Uysal'ın esnaf ziyareti sırasında dikkat çeken diyalog

CHP'de İzmir arayışı: Kritik görüşme gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Aissami ile görüştü!

Numan Kurtulmuş: AK Parti, dünyanın bütün garibanlarının partisidir

Kocaoğlu'na büyük şok! Kılıçdaroğlu’nun iki seçeneği var

Binali Yıldırım'dan 3600 ek gösterge açıklaması