Apple'a büyük darbe! Android'e süper özellik | GAZETE VATAN

Apple'a büyük darbe! Android'e süper özellik

Google, anlık mesajlaşma alanının önde gelen oyuncuları WhatsApp, Messenger ve Apple'ın iMesseage’ına karşı yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor

09.02.2018 Cuma 16:14
Güncellenme: 09.02.2018 16:15
Son kullanıcılar için Allo, kurumsal iletişim ise Hangouts uygulamalarını sunan Google, ayrıca Android telefonlarda basit bir SMS uygulaması olan Android Mesajlar uygulamasına sahip. Ancak bu uygulamaların hiçbirisi, en çok kullanılan anlık iletişim uygulamaları arasında yer almıyor.
 
Android Police sitesi, Google’ın mobil işletim sistemi için geliştirdiği en güncel Android Mesajlar uygulamasının kaynak kodlarını inceledi ve heyecan yaratan iki özelliğin ekleneceğini fark etti.
 
Google’ın Android Mesajlara eklemeyi planladığı ilk özellik, kullanıcıların bilgisayarları üzerinden de kısa mesajlar göndermesine olanak tanıyacak. Tıpkı WhatsApp Web gibi çalışacağı fark edilen sistem, bir QR kodun telefona okutulmasıyla birden fazla bilgisayardan kısa mesajlar gönderilmesini mümkün kılacak.
 
Google’ın ayrıca Mesajlar uygulamasını yeni özelliklerle donatarak, WhatsApp ve Apple iMessages ile rekabet edebilecek seviyeye getireceği söyleniyor. Daha yüksek çözünürlüklü görsel gönderme, karşıdakinin yazdığını gösterme ve anlık iletişim uygulamalarında görmeye alıştığımız birçok özelliğin uygulamaya dahil edilmesi bekleniyor.

HABER ÖNERİLERİ

Ünlü Youtuber ne kadar kazandığını açıkladı

Rusya, yapay zeka savaş uçağını tanıttı

Teknik özellikleri sızdırıldı!

RASAT uydusu 7 yaşında

WhatsApp konuşmalarını dinlemek için onay verildi!

WhatsApp'ta çevrimiçi olmadan mesajları okumak mümkün

PUBG Mobile'dan büyük başarı!

En iyi tablet hangisi? Okumadan tablet almayın!

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın fiyatı belli oldu!

ABD'den teknolojik yasak! Huawei de listede