Apple 9 milyar $’a Google’ın!

Dow Jones hisse senedi endeksi yayınladığı skandal haberle, Apple’ı sadece 9 milyar $’a Google’a sattı. Anlaşmayı Apple’ın 2011’de vefat eden kurucusu Steve Jobs’a imzalattı. Haber 2 dakika sonra kaldırıldı

12.10.2017 Perşembe 02:30
Güncellenme: 12.10.2017 00:39
Amerika’da ‘yılın en asparagas’ haberine imza atıldı. Haberin kurbanı 805 milyar dolarla dünyanın en değerli şirketi Apple oldu. Dow Jones hisse senedi endeksi, teknik bir arıza sonucu yayınladığı yalan haberle finans piyasalarını şaşkına çevirdi. 
 
Teknik hataya bağladılar
 
Salı günü endeks tarafından geçilen bilgi notunda; Google’ın Apple’ı sadece 9 milyar dolar karşılığında satın aldığı belirtildi. Taraflar arasındaki anlaşmanın Alphabet CEO’su Larry Page ve Apple’ın 2011’de vefat eden eski CEO’su Steve Jobs arasında imzalandığı ifade edildi. Haberde Google’ın bundan böyle faaliyetlerini Apple’ın yeni inşa edilen genel merkezinde sürdüreceği ve Google çalışanlarının bu habere ‘Yaşasın’ şeklinde tepki verdikleri gibi bilgiler de yer aldı. 
Haber çok kısa bir süreliğine yayında kalsa da bu durum internette arşivlenmesine engel olmadı. Dow Jones tarafından 9to5Mac sitesine yapılan açıklamada, haberin teknik bir hata sonucunda yayınlandığı ve 2 dakika içinde kaldırıldığı belirtildi. 
Dow Jones endeksinin yöneticileri yaşananlardan dolayı özür dilerken, olayların arkasında bir siber saldırının olduğu iddiası reddedildi. Dow Jones CEO’su William Lewis, yaşananların test materyallerinin yanlışlıkla yayınlanmasından ibaret olduğunu belirtti. 

HABER ÖNERİLERİ

Müjde üstüne müjde! Emekliye iki ikramiye, gençlere 3 asgari ücret ve...

Son dakika... En az bin 713 TL! Emekliye temmuzda...

Yeni bakanla zirve

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! 432 lira zam geldi

İmar Barışı'nı bekleyenler dikkat! Bunu yanlış yaparsanız...

Emekli ve memura müjde! İlk ödemeler geliyor

Amerikan Doları bozuldu

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi:4 bin 600 kişi işe alınacak

Bakan Pakdemirli'den flaş açıklama: Marketlerde satılan etler...

Vefat eden eş ve anne babadan çift ölüm aylığı alabilirsiniz