Yurt dışı eğitiminde burs imkanı nasıl arttırılır?

Burslu eğitim alternatiflerini değerlendirmek isteyen öğrenciler için yurt dışı eğitiminde burs arayışı için hangi yöntemler izlenmeli?

11.09.2018 Salı 11:32
Güncellenme: 11.09.2018 11:34

Okulların sınırlı sayıda öğrenciye burs vermesi, burs başvuru süreçlerinin doğru yönetilememesi ve süreçteki bürokratik işlemler hem gençlerin hem de velilerin yarı yolda pes etmelerine neden olabiliyor. Konuyla ilgili yorumda bulunan INTCAS Türkiye Genel Müdürü Tanju Zerrin “Global çapta yaptığımız işi destekleyen önemli firmalar, iş adamları ve ünlü sanatçılar var. Yurtdışı eğitimde en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alan ancak eğitim ücretleri yüksek olan ABD, İngiltere, Avusturya ve Kanada gibi ülkelerde eğitim almak isteyen öğrencilerin, burs arayışına girdiğini aktaran Tanju Zerrin, bir çok aşamadan oluşan burs başvuru süreci olduğunu belirtti.

“Akademik başarı tek başına yeterli değil”

Burs almak için sadece akademik başarının yeterli olmadığını aktaran Zerrin, “Ders notları iyi, sosyal olarak aktif, ders dışı aktivitelere de vakit ayıran, sosyal yardım kuruluşlarıyla ilgili aktivitelerde bulunan, maddi durumu yetersiz olan ve başvuracağı bölümle ilgili motivasyonu yüksek öğrenciler burs başvurusunda bulunabiliyor. diye konuştu. 

En Çok Okunan
Eğitim Haberleri

Nerelere Burs Başvurusu Yapılabilir?

Okula uyum sürecinde empati kurmaya çalışın

Work and Travel nasıl yapılır?

LGS için kolay tercih kılavuzu

Danıştay'dan flaş ALES kararı

KTÜ'de 'Sayısal Navigasyon Bilgisi ve Uçuş Haritalarının Üretim ve Yönetimi' semineri

MEB'den kritik uyarı!

Son dakika: Devamsızlıktan kalan 9 bin 77 öğrenci mezun edildi

Okul başarısında başrolü, kitap okuma alışkanlığı alıyor!

Hangi ülkenin ebeveynleri eğitime ne kadar harcıyor?