Yalçındağ: Şahsi hissim Erdoğan aday olmayacak

Yalçındağ'a göre miting hassasiyeti gösterme açısından önemli, Erdoğan ise aday olmayacak

17.04.2007 Salı 22:48
Güncellenme: 17.04.2007 22:48
NTV/CNBC-e ortak yayınına katılan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, “Cumartesi günkü miting hassasiyetin ortaya konması açısından önemli. Toplumsal hassasiyeti önemsemeden bir cumhurbaşkanı seçilirse, bu orta vadede ekonomik ve siyasi istikrarsızlığa neden olacaktır” dedi. Yalçındağ, Başbakan Erdoğan’ın olası adaylığı konusunda ise şunları söyledi: “Şahsi hislerim, Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olmayacağı yönünde. Aksi olsa da bu makamın gereğini titizlikle yerine getirmesi için azami dikkat harcaması gerekecektir. Çünkü toplumdaki hassasiyeti görüyoruz.”

Koalisyon tehdit değil
Seçimlerde her türlü sonuca hazırlıklı olunması gerektiğini kaydeden Yalçındağ, “Geçen dört yıldaki başarılı ekonomi yönetimi ortada ama henüz yetersiz. Türkiye’nin artık yol haritası bellidir. Dolayısıyla ister tek parti, ister koalisyon olsun fazla bir şey değişmez. Önemli olan istikrar. Zaten bu yol haritasından sapmak siyasi intihar olur. Genel seçimleri sonbahara çekmek ekonomi için faydalı olabilir. Bu erken seçim olarak algılanmaz” dedi.

Seçim ekonomisini kısmen gördüklerini belirten Yalçındağ, “Elektrik dağıtım özelleştirmesi iptal oldu, sonra Halkbank özelleştirmesi iptal oldu. Kamuda çalışan 218 bin işçinin kadroya alınmasının yanında sağlıkta ek harcama yapıldı. Kısmen seçim ekonomisinin işaretleri var” diye konuştu.

TÜSİAD Başkanı, Türkiye’nin IMF ile yola devam etmesinin faydalı olacağını da ifade etti.

En Çok Okunan
Astroloji Haberleri

Burçlara göre yatak sırları

Hangi burç aşkı nasıl yaşıyor?

Hangi burç sekste daha iyi?

Hint astrolojisi nedir, nasıl hesaplanır?

Astrolojinin İslamda yeri var mı?

Burcunuzun hassas noktasını kontrol edin

Güneş tutulmasına dikkat!

2017'de Terazi burcunu neler bekliyor

Türkiye bir babanın dramını seyrediyor

Pendik'te film gibi kuyumcu soygunu