Whatsapp'ta güvenlik zafiyeti!

Kullanıcılara yedeklerini Google Drive'a yükleme seçenği sunan Whatsapp, kısa saüre önce Android kullanıcıları için bu yedeklerin kotadan düşmesini engellemişti. Yani WhatsApp yedekleri ücretsiz ve sınırsız olarak tutulabiliyordu. Ancak bu özelliği kullananlar için 12 Kasım'dan itibaren bir güvenlik zafiyeti ortaya çıktı.

28.08.2018 Salı 12:42
Güncellenme: 28.08.2018 12:43
Dosyalarını Google Drive'da saklayan Whatsapp kullanıcıları için kritik bir gelişme yaşandı. Öyle ki Whatsapp, 12 Kasım tarihinden itibaren Google Drive'da saklanan mesaj ve dosyalar için uçtan uca şifrelemenin kullanılmayacağını duyurdu. Bu gelişmeyle birlikte Google Drive'da saklanan dosyaların kötü niyetli kişilerin eline geçmesi çok daha kolay bir hal aldı.
 
Bilindiği üzere kullanıcılara yedeklerini Google Drive'a yükleme opsiyonu sunan Whatsapp, bu özelliği kullananlar için 12 Kasım'dan itibaren bir güvenlik zafiyeti ortaya çıkarıyor. Şimdiye kadar yedekleri uçtan uca şifreleyen ve böylece ele geçirilmesini son derece güç hale getiren Whatsapp, 12 Kasım'dan itibaren bu desteğini çekecek. Android kullanıcıları için geçerli olan bu problem, iOS kullanıcılarının iCloud'a yaptıkları yedeklemeler için söz konusu değil.
 

En Çok Okunan
Teknoloji Haberleri

Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus tanıtıldı! İşte Türkiye fiyatları

Zuckerberg, Facebook giriş yöntemini değiştirmeyi düşünüyor

Samsung Galaxy S10 fiyatları belli oldu!

WhatsApp'ta büyük bir hata ortaya çıktı

Apple buzlu cam kasaya sahip iPhone tanıtacak

Galaxy Fold: Ekranı katlanabilen telefon gerçek oldu

Xiaomi Mi 9 sonunda tanıtıldı

Netflix, Türkiye'nin en hızlı internet sağlayıcısını açıkladı

Sony'den flaş karar! Artık üretilmeyecek!

Galaxy S10e: Samsung'tan uygun fiyatlı telefon geldi