Ukrayna'da bazı Rus bankalarının varlıklarına el konuldu

Ukrayna Temyiz Mahkemesi, Rus bankaları Sberbank, VTB ve Prominvestbank’ın Ukrayna’daki varlıklarına el konulmasına hükmetti.

12.09.2018 Çarşamba 18:58
Güncellenme: 12.09.2018 19:01
AA
Mahkemedan yapılan yazılı açıklamada, Ukrayna’nın en büyük özel  bankası PrivatBank’ın eski sahibi İgor Kolomoyskiy tarafından açılan dava  sonucunda, Rusya Federasyonu'nun da hissedarı olduğu Sberbank, VTB ve  Prominvestbank’ın Ukrayna’daki varlıklarına el konulmasına hükmedildiği  belirtildi.
 
Kararın, Merkezi Lahey'de bulunan Daimi Tahkim Divanı tarafından  alınan karar doğrultusunda alındığına işaret edilen açıklamada, ayrıca söz konusu  bankaların tasfiye edilmelerinin de yasaklandığı kaydedildi.
 
Ukraynalı ünlü "oligark" Kolomoyskiy, Kırım’da bulunan varlıklarını  Rusya tarafından yasa dışı şekilde ilhak edilmesinin ardından kaybettiği  gerekçesiyle zararının Rusya tarafından karşılaması için Ukrayna Temyiz Mahkemesi  nezdinde dava açmıştı.
 
Sberbank’tan yapılan yazılı açıklamada ise kısa süre içerisinde  Ukrayna Temyiz Mahkemesi tarafından alınan karara itiraz edileceği belirtildi.

En Çok Okunan
Dünya Haberleri

Ecstacy verilen ahtapotlar birbirlerine sarılmaya çalıştı

Pes! Duyanlar şoke oluyor! Haftada...

Fuhuş pazarlığı yaptığı hayat kadınını...

İran Devrim Muhafızları: Ölümcül bir intikam alacağız

40 yıl sonra ortaya çıktı! 'İsrail kendi lehine çevirdi'

Guam'da 6,4 büyüklüğünde deprem

ŞOK! Kadının cinsel organında ölü kaplumbağa...

Çin'den ABD'nin 'askeri yaptırımlarına' tepki

Ve ilk görüntüler geldi

Filistin'den "ABD'li hiçbir yetkiliyle görüşmedik" açıklaması