Turkcell’den 232 gence daha inovatif istihdam

İnovatif işe alım programı GNÇYTNK kapsamında 232 yeni gence daha kapılarını açan Turkcell, yerli teknolojilerin üretimi için de büyük bir adım attı

11.09.2018 Salı 02:30
Güncellenme: 11.09.2018 01:14

Turkcell, istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Son olarak inovatif işe alım programı GNÇYTNK kapsamında 232 yeni gence kapılarını açan Turkcell, bu sayede bir yandan ülke ekonomisine dinamik iş gücü kazandırırken diğer yandan da gelecekte milli ve yerli teknolojilerin üretiminde rol olacak gençleri yetiştiriyor.

Gençlere inanç tam

Programa, bu yıl yurt içi ve yurt dışından 60 bin kişi başvururken toplamda 626 genç iş dünyasına adım attı.

Gençleri Türkiye’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Turkcell İK Direktörü Hasan Kaya, “Şartlar ne olursa olsun her zaman ülkemizin yanındayız ve ülkemizin gençlerine inancımız tam. Bugün GNÇYTNK programıyla şirketimize kazandırdığımız gençlerimiz, ülkemizin hedeflediği milli ve yerli teknolojilerin geliştirilmesinde ve hayata geçirilmesinde bizzat rol alacaktır. Aramıza yeni katılan gençlerimizle birlikte Türkiye için üretmeye ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

67 patente imza attılar

Hasan Kaya, işe başlayan gençlerin hızla şirkete adapte olarak, şimdiden katma değer yaratmaya başladığını söyledi. Kaya, “Hatta bu gençlerimizin geliştirdikleri projelerle bugüne kadar

67 patente de imza attı. GNÇYTNK ile şirketimize kazandırdığımız gençlerimizin kariyer yolculuklarını işe başladıkları andan itibaren yakından takip ediyoruz. Kendilerine, dünyanın ilk dijital operatör olmanın sorumluluğuyla Endüstri 4.0 ile birlikte ortaya çıkan yeni iş alanlarına hazırlanabilecekleri ve inovatif çözüm üretebilecekleri, cesur kararlar almaya olanak sunan, çalışırken eğlenebilecekleri bir çalışma ortamı sunuyoruz” diye konuştu.

En Çok Okunan
Ekonomi Haberleri

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun Resmi Gazete'de yayımlandı!

3600 ek gösterge tamam! 1.6 milyona müjde

Ziraat Bankası açıkladı:O kredide kesinlikle kefil yok!

Merkez Bankası'ndan flaş karar! Artık...

Bakan müjdeyi verdi! 5 milyon TL’ye kadar destek...

Şirket evliliklerinin bilançosu 30 milyar lirayı aştı

Televizyon satışında taksit sayısı arttı

Kart borçlularına iki müjde daha

Doğum izni parasına da zam geldi! 7 bin 220 liraya yükseldi

Milyonlarca sürücüyü ilgilendiriyor! Artık ağır kusur sayılmayacak