Turkcell’den 232 gence daha inovatif istihdam

İnovatif işe alım programı GNÇYTNK kapsamında 232 yeni gence daha kapılarını açan Turkcell, yerli teknolojilerin üretimi için de büyük bir adım attı

11.09.2018 Salı 02:30
Güncellenme: 11.09.2018 01:14

Turkcell, istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Son olarak inovatif işe alım programı GNÇYTNK kapsamında 232 yeni gence kapılarını açan Turkcell, bu sayede bir yandan ülke ekonomisine dinamik iş gücü kazandırırken diğer yandan da gelecekte milli ve yerli teknolojilerin üretiminde rol olacak gençleri yetiştiriyor.

Gençlere inanç tam

Programa, bu yıl yurt içi ve yurt dışından 60 bin kişi başvururken toplamda 626 genç iş dünyasına adım attı.

Gençleri Türkiye’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Turkcell İK Direktörü Hasan Kaya, “Şartlar ne olursa olsun her zaman ülkemizin yanındayız ve ülkemizin gençlerine inancımız tam. Bugün GNÇYTNK programıyla şirketimize kazandırdığımız gençlerimiz, ülkemizin hedeflediği milli ve yerli teknolojilerin geliştirilmesinde ve hayata geçirilmesinde bizzat rol alacaktır. Aramıza yeni katılan gençlerimizle birlikte Türkiye için üretmeye ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

67 patente imza attılar

Hasan Kaya, işe başlayan gençlerin hızla şirkete adapte olarak, şimdiden katma değer yaratmaya başladığını söyledi. Kaya, “Hatta bu gençlerimizin geliştirdikleri projelerle bugüne kadar

67 patente de imza attı. GNÇYTNK ile şirketimize kazandırdığımız gençlerimizin kariyer yolculuklarını işe başladıkları andan itibaren yakından takip ediyoruz. Kendilerine, dünyanın ilk dijital operatör olmanın sorumluluğuyla Endüstri 4.0 ile birlikte ortaya çıkan yeni iş alanlarına hazırlanabilecekleri ve inovatif çözüm üretebilecekleri, cesur kararlar almaya olanak sunan, çalışırken eğlenebilecekleri bir çalışma ortamı sunuyoruz” diye konuştu.

En Çok Okunan
Ekonomi Haberleri

Emekliye 521 lira zam geliyor!

Son dakika: Milyonlarca emeklinin gözü Meclis'te! İntibak zammı...

Çalışanlara erken zam

Kıdem tazminatı yine gündemde

İşten çıkarılan pilotlar için emsal tazminat kararı

Siemens Irak’la 13 milyar euroluk enerji anlaşması imzalayacak

Kararnameye rağmen döviz inadı

Toplam 4 milyon lira kredi desteği geliyor!

"Yeni havalimanının adı dünya genelinde yapılacak araştırmalarla belirlenecek"

Beta konkordato ilan etti