Son dakika: Milyonlarca emekliyi ilgilendiren haber! Zam oranı...

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği tarih yaklaşıyor. Temmuzda zam alan emeklilerin ocakta alacağı zam ile ilgili son dakika haberleri geliyor. Merkez Bankası beklenti anketini açıkladı. Peki buna göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları ne kadar olacak? Emekli maaşlarıyla ilgili tüm detaylar haberimizde...

12.09.2018 Çarşamba 07:00
Güncellenme: 12.09.2018 09:11
Milyonlarca emeklinin yakından takip ettiği ocak zammı ile ilgili yeni ipuçları geliyor. Merkez Bankası beklenti anketini açıkladı. Ekimde seyyanen zam alacak emeklilerin ocak zammıyla birlikte maaşları ne kadar olacak? İşte tüm detaylar...
 
Temmuz'da maaşları artan, yaz aylarında 2 bin lira bayram ikramiyesi alan emeklilerin Ocak zammının da ipuçları geldi. Merkez Bankası, reel sektör, finansal sektör temsilcileri ve profesyonellerden oluşan 68 katılımcıyla gerçekleştirdiği Eylül ayı beklenti anketinin sonuçlarını yayımladı.
 
Buna göre; cari yıl sonu TÜFE beklentisi, bir önceki anket dönemine göre yükselerek yüzde 16.45'ten yüzde 19.61'e çıktı.
 
Buna göre, 2018'in ikinci yarısında enflasyonun yüzde 9.56 olarak gerçekleşmesi bekleniyor. Bu tahmin gerçekleşirse, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 9.56 olacak.
 
ENFLASYON FARKI VAR
 
Beklenti anketindeki tahmin gerçekleşirse, memurlara ve memur emeklilerine Temmuz'daki gibi Ocak'ta da enflasyon farkı çıkacak. Ocak'ta enflasyon farkı verilmesi için 2018'in ikinci yarısındaki enflasyonun yüzde 3.5'i aşması gerekiyor.
 
Yüzde 9.56'lık tahmin gerçekleşirse memurlara ve memur emeklilerine yüzde 4'lük zamma ilaveten yüzde 6.06 fark oluşacak. Bu durumda memurlara ve memur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 10.06 olacak. (Takvim)
 

En Çok Okunan
Ekonomi Haberleri

Primi yetmeyene SGK, paralarını iade ediyor!

5 milyon emekliye 300 TL!

Yıllık izin kullanırken bunlara dikkat!

İşçilere vergi iadesi müjdesi! Binlerce kişiyi ilgilendiriyor

Marketlerde büyük tuzak! Rafta indirim fişte bindirim

Çalışan anneye 5 destek

Bakan Berat Albayrak: Türkiye'de yatırım yapanlar...

Yüzde 6.33’ü aşan kira artışı yasa dışı

Bakan Turhan açıkladı! 25 Ocak'ta yasak kalkıyor

Bakan Soylu'dan "sahte hesaplarla dolandırıcılık" uyarısı