Son dakika! İBB açıkladı: O gün ücretsiz

İBB Meclisi, okulların açılacağı 17 Eylül Pazartesi günü ulaşım hizmetinin 06.00 - 14.00 saatleri arasında ücretsiz verilmesini kararlaştırdı.

10.09.2018 Pazartesi 16:28
Güncellenme: 10.09.2018 16:44
AA
AK Parti ve CHP Grup Başkan vekillerinin ortak imzasıyla verilen  teklifi görüşen İBB Meclisi, daha önceki yıllarda olduğu gibi yoğun trafik  oluşmasının önüne geçilmesi ve vatandaşların toplu ulaşım araçlarına  yönlendirilmesi amacıyla hizmetin ücretsiz verilmesi için İBB Başkanı Mevlüt  Uysal'a yetki verilmesini kararlaştırdı.
 
Buna göre okulların açılacağı 17 Eylül Pazartesi günü saat 06.00 ile  14.00 arasında kent genelindeki toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.
 
Meclisten oy birliğiyle kabul edilerek geçen karara göre vatandaşlar,  2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlayacağı pazartesi günü, İstanbulkart ücret  entegrasyonuna dahil İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT Otobüsleri, Özel Halk  Otobüsleri, Metrobüs, Nostaljik Tramvay ve Tünel) araçları, Şehir Hatları A.Ş  Vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları, Metro İstanbul A.Ş. (Tramvay, Metro,  Hafif Metro ve Füniküler, Teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvay) araçları  ve Otobüs A.Ş. araçlarıyla belirtilen saatlerde ücretsiz seyahat edebilecek.
 

En Çok Okunan
Ekonomi Haberleri

Son dakika... Bakan müjdeyi verdi: 2019'da başlamayı planlıyoruz

Bakan Pakdemirli: Yakında ezber bozacak bir proje açıklayacağız

İşsize kolay maaş geliyor

Ulaştırma Bakanı'ndan Pendik-Halkalı YHT hatlarıyla ilgili açıklama

Milyonları ilgilendiriyor! Maaşlara yüzde 16 zam

Dededen kalma atölyeden 1 milyon liralık ihracat

10 ayın en büyük yabancı girişi

Bombus arısıyla ürettiği domateslerin her biri 1 kilo

Milli gelir 2007 yılında 454 dolar yükselecek

Turkcell, Azerinteltek`i sattı