Son dakika! İBB açıkladı: O gün ücretsiz

İBB Meclisi, okulların açılacağı 17 Eylül Pazartesi günü ulaşım hizmetinin 06.00 - 14.00 saatleri arasında ücretsiz verilmesini kararlaştırdı.

10.09.2018 Pazartesi 16:28
Güncellenme: 10.09.2018 16:44
AA
AK Parti ve CHP Grup Başkan vekillerinin ortak imzasıyla verilen  teklifi görüşen İBB Meclisi, daha önceki yıllarda olduğu gibi yoğun trafik  oluşmasının önüne geçilmesi ve vatandaşların toplu ulaşım araçlarına  yönlendirilmesi amacıyla hizmetin ücretsiz verilmesi için İBB Başkanı Mevlüt  Uysal'a yetki verilmesini kararlaştırdı.
 
Buna göre okulların açılacağı 17 Eylül Pazartesi günü saat 06.00 ile  14.00 arasında kent genelindeki toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.
 
Meclisten oy birliğiyle kabul edilerek geçen karara göre vatandaşlar,  2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlayacağı pazartesi günü, İstanbulkart ücret  entegrasyonuna dahil İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT Otobüsleri, Özel Halk  Otobüsleri, Metrobüs, Nostaljik Tramvay ve Tünel) araçları, Şehir Hatları A.Ş  Vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları, Metro İstanbul A.Ş. (Tramvay, Metro,  Hafif Metro ve Füniküler, Teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvay) araçları  ve Otobüs A.Ş. araçlarıyla belirtilen saatlerde ücretsiz seyahat edebilecek.
 

En Çok Okunan
Ekonomi Haberleri

Doları bozduran yabancı eve koştu

Sona gelindi! Dünyada sadece 4 ülke üretebiliyor

IFC`den Türkiye'ye 1.1 milyar dolar yatırım

Mehmet Şimşek'e teklif yağıyor

TÜSİAD heyeti Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı ziyaret etti

Son dakika haberi: 1999'dan sonra sigortası başlayanlar dikkat! Yaş detayı var

Bedeli 702 milyon liraya çıktı

"Türk balığı dünyada aranan balık haline geldi"

Külliye'de kritik toplantı

Elon Musk duyurmuştu! Tesla'dan soruşturma açıklaması