PKK yanlısı gösteride 3 gözaltı

Mahkeme kararıyla kapatılan Kürd-Der yöneticisi İbrahim Güçlü ile arkadaşları Zeynel Abidin Ozalp ve Sedat Ogur, "Halkı göçe zorlama bedeli ağırdır. Görünürde PKK, asıl hedef Kürd ve Kürdistan" yazılı dövizleri üzerlerine taşıdıkları gerekçesiyle gözaltına alındı

02.05.2006 Salı 13:41
Güncellenme: 02.05.2006 13:41
DHA
İbrahim Güçlü ile iki arkadaşı, bugün İstasyon Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde "Operasyonları protesto etmek, AB kurumlarının müdahalesini sağlamak için Diyarbakır'dan Silopi'ye kadar yürümeye karar verdik" diye açıklama yaptı. Kapatılan Kürd-Der'in eski yöneticisi Güçlü, açıklamasının devamında "Kürt milletinin haklarını esas olarak hedef alan Terörle Mücadale Yasası'nın çıkarılması çalışmaları başlatıldı. 250 bin asker ağır silahlarıyla birlikte Kürdistan'ın (Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni kastediyor) hayati bir noktasında Şırnak'ta konumlandırıldı" dedi.

Üzerlerinde "Halkı göçe zorlama bedeli ağırdır, Görünürde PKK, asıl hedef Kürd ve Kürdistan' yazılı önlükleri taşıyan İbrahim Güçlü, Zeynel Abidin Ozalp ve Sedat Ogur, savcılık talimatı ile gözaltına alındı.

Güçlü ve arkadaşları Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi'ne götürülürken ifadeleri alınacak.

En Çok Okunan
Astroloji Haberleri

Burçlara göre yatak sırları

Astrolojinin İslamda yeri var mı?

Hangi burç aşkı nasıl yaşıyor?

Merkür para evinizde

2017'de Oğlak burcunu neler bekliyor

Hangi burç sekste daha iyi?

Hint astrolojisi nedir, nasıl hesaplanır?

Yaşlılık cinsel isteği artırıyor

Burcunuzun hassas noktasını kontrol edin

Burcunuza göre öpüşme tarzınız