Oya Doğan

tüm yazıları
e-posta gönder

Kalk Gidelim’de ‘Kiki challenge’

01.09.2018 Cumartesi
Hareket halindeki arabadan inip dans ederken çekilen videolarını paylaşan insanların sayısı her geçen gün artıyor. Sosyal medya fenomeni Shiggy’nin başlattığı, şarkının içinde geçen ‘kiki’ sözcüğünden yola çıkılarak adına ‘Kiki challenge’ denilen bu eylemi Türkiye’de ilk kez Hülya Avşar gerçekleştirmişti. Bu modaya şimdi bir dizide eklendi. Staff Film-Eyüp Üstün’ün yapımcılığını, Erkan Nurhan ve Özgür Pak’ın yönetmenliğini, Baykut Badem, Hazan Toma, Oktay Berber’in senaryosunu üstlendiği Kalk Gidelim dizisinden bahsediyorum. TRT 1’de ekrana gelen, Ufuk Özkan, Ayça Varlıer, Erkan Sever, Mehtap Bayrı’nın başrollerini paylaştığı dizide “Kiki challenge” akımına uydu. Ben de buna şans eseri şahit olduğum için biliyorum. Dün çekimleri Muğla’da gerçekleşen Kalk Gidelim setine geldim. Yapım ekibinden Özlem Demirbilek karşıladı beni ve birlikte eski adıyla Pisi şimdiki adıyla Yeşilyurt köyüne gittik. Güzel bir yemek yedikten sonra futbol sahasına doğru yola çıktık. 
 
 
İki hafta sonra  izleyeceksiniz
 
Sahada iki araba vardı. Biri yeni model, diğeriyse oldukça eski bir arabaydı. Arabaları ise Badegül karakterine hayat veren İlayda Aydın ve Dudu’yu canlandıran Sena Çakır kullanıyordu. Gözlerinde yaramazlık çocukların ifadesi vardı. Yönetmen Özgür Pak’ın “Kayıt” talimatıyla müzik geldi. Köy dizisi son modaya uydu uymasına ama kendisine uyarlayarak... Oyun havası çalmaya başlayınca İlayda ve Sena hareket halindeki arabalardan inip oynamaya başladı. Ben “Kiki challenge”ı çekim bile olsa yüreğim ağzımda izledim. Her an araba çarpacak diye korktum. Ama ortaya çok keyifli görüntüler çıktı, siz bunu iki hafta sonra izleyeceksiniz. 
 
Merve’ye etçi rakip
 
Ufak Tefek Cinayetler’e Osman Sonant katıldı. Mailime bir fotoğraf düştü. Büyük halini açmadan önce “Aaa diziye Mehmet Günsur katlmış” diye düşündüm. Çünkü acayip benziyordu. Sonra fotoğrafı büyütünce çok benzemediğini gördüm ama Osman Sonant gibi de değildi. Şahane imajı olmuş. Sonant diziye et imparatoru, El Turco lakaplı Kerim Adil Sağlam karakteri olarak katılıyor. Sarmaşık’a gelen bu çekici ve gizemli adam Merve’nin kraliçeliğinde devam edin düzeni  alt üst edecek. Ne diyeyim, hayırlı olsun. Osman Sonant çok iyi oyuncudur, diziye çok şey katar. 
 
 
 

Yazarın Önceki Yazıları

24.09.2018

TV8’de ne izleyeceğiz?

23.09.2018

İstanbullu Gelin sinir bozucu bir açılış yaptı

22.09.2018

Kızım doğru duygulara basarsa yükselir

20.09.2018

Gülperi’de damar sağlam ama boşluklar var

16.09.2018

Filmler Bodrum’da tanıtıldı

15.09.2018

TRT 1’de ne izleyeceğiz?

13.09.2018

FOX TV’de ne izleyeceğiz?

12.09.2018

STAR TV’de ne izleyeceğiz?

10.09.2018

Show TV’de ne izleyeceğiz?

09.09.2018

Güldür Güldür’e ne olacak?
daha fazlası...

Günün Yazarlar

Ali Ağaoğlu

YEPyeni hedefleri 12’den vurur mu?

Müge İplikçi

Kelebek Avı’nı fark etmek

Oya Doğan

TV8’de ne izleyeceğiz?

Serhat Ulueren

Terim’in garip hataları

Mehmet Ayan

9 mu eksik 4 mü?

Bahri Havadır

Deplasmanlar kabus!