Oya Doğan

tüm yazıları
e-posta gönder

SURVIVOR DİZİLERİ TAHTINDAN EDER

05.02.2018 Pazartesi

Şimdi bir iş düşünün! Tüm karakterler gerçek, çoğunluğunu bugüne kadar ekrandan tanıdınız. Hatta birçoğunun açken, sinirliyken, bir adaya hapsedilmişken, kaybettiğinde, kazandığında neye dönüşeceğini de biliyorsunuz. Müzik altı bakışmalar yok, kavga var. Saçma sapan bir karşılaşma yok mücadele var. Yalılarda kurulmuş harika sofralar yok, açlık var. Arkadaşlık yok ayak kaydırmaca var. Hal böyle olunca ortada gerçek bir his var. 10 Şubat Cumartesi akşamı Survivor başlıyor. Ünlüler Takımı açıklandı. Nihat Doğan’dan Turabi’ye, Merve Aydın’dan Hakan Hatipoğlu’na, Hilmicem’den Murat’a, Nagehan’dan Adem’e renkli bir kadro var. Nihat Doğan ve Turabi yan yana geldiğinde oluşacak etkiyi tahmin bile edemiyorum. Üstüne oyunlar, deniz, güzel müzikler de eklenince bu sene Survivor yine çok konuşulacak gibi görünüyor. Demedi demeyin önümüzdeki haftadan itibaren Survivor çok konuşulur, ardından da dizileri tahtından eder!

Masum’un Hikayesi yayında!

Blu TV’nin ilk dijital dizisi Masum yaklaşık bir yıl önce yayınlanmıştı. Berkun Oya’nın yapımcılığını ve senaristliğini,  Seren Yüce’nin yönetmenliğini üstlendiği dizide; Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Okan Yalabık, Nur Sürer, Tülin Özen, Mehmet Özgür, Bartu Küçükçağlayan gibi çok iyi oyuncular rol almıştı. Şimdi Blu TV Masum’un kamera arkasını bir yıl sonra yayınlamaya başladı. Masum’un Hikayesi olarak yayınlanan, Türkiye’nin ilk dijital platformunun dizisinin perde arkasını izleyebiliyorsunuz. Kamera arkası izlemeye bayılırım. İşin ardında neler yaşandığını görmek beni o projeye yaklaştırıyor. Çok geç yayınlandığını düşünüyorum ama yine de Masum’un Hikayesi’ni keyifle izledim. 

Nimet Öner’den  Elif Duruşlum
 
Şairlere olan sevgimiz başkadır. Ama yeni dönem şairleri pek tanımadığımı fark ettim. Geçtiğimiz günlerde Nimet Öner’le tanıştım. Kendisi bir şair. Eylül ayında Elif Duruşlum adlı şiir-deneme kitabı Tunç Yayıncılık’tan çıkmış. Hemen kitabını alıp şiirleri okumaya başladım. Samimi ve insanın yüreğine dokunan bir üslubu var Nimet Öner’in... Van’da doğmuş, kalabalık bir ailede sevgiyle büyümüş. Şiirle babasının annesine yazdığı şiirler sayesinde tanışmış. O gün şiiri “Tüm duyguların en suskun hali ve aynı zamanda da en büyük çığlığı olarak fark ettim. Ve başladım yazmaya... Bazen suskunluğuma ses, bazen de sesime sessizlik oldu” diyor Öner. Şiir seviyorsanız Elif Duruşlum size de ses verecektir.
 

Yazarın Önceki Yazıları

11.08.2018

4 Kadın’ın ortak özelliği dobra olmaları

08.08.2018

Dizi diyaloglarına “Off çok sıcak” cümlem karışıyor

05.08.2018

Acayip Tipler kendi yüzlerini çıkarır

04.08.2018

Sen Anlat Karadeniz’i ziyaret ettim

26.07.2018

Nefes Nefese’nin zamanlamasına itirazım var

24.07.2018

Gelin ve kaynanaları birbirine düşürecek

22.07.2018

Kızlar ‘2. Sayfa’yla ekrana dönüyor

15.07.2018

8 kere tekrar eden reklamla otizme dikkat çektiler

09.07.2018

Rusya’da Kaan izdihamı

08.07.2018

Meleklerin Aşkı bu yazın en farklı işi
daha fazlası...

Günün Yazarlar

Ercan Çitlioğlu

Yeniden Suriye -2-

Murat Çelik

Failler belli ve piyasa bir saldırı daha bekliyor

Cem Ceminay

Fenomen gazlamasının ınstagram bazlaması