Oya Doğan

tüm yazıları
e-posta gönder

SURVIVOR DİZİLERİ TAHTINDAN EDER

05.02.2018 Pazartesi

Şimdi bir iş düşünün! Tüm karakterler gerçek, çoğunluğunu bugüne kadar ekrandan tanıdınız. Hatta birçoğunun açken, sinirliyken, bir adaya hapsedilmişken, kaybettiğinde, kazandığında neye dönüşeceğini de biliyorsunuz. Müzik altı bakışmalar yok, kavga var. Saçma sapan bir karşılaşma yok mücadele var. Yalılarda kurulmuş harika sofralar yok, açlık var. Arkadaşlık yok ayak kaydırmaca var. Hal böyle olunca ortada gerçek bir his var. 10 Şubat Cumartesi akşamı Survivor başlıyor. Ünlüler Takımı açıklandı. Nihat Doğan’dan Turabi’ye, Merve Aydın’dan Hakan Hatipoğlu’na, Hilmicem’den Murat’a, Nagehan’dan Adem’e renkli bir kadro var. Nihat Doğan ve Turabi yan yana geldiğinde oluşacak etkiyi tahmin bile edemiyorum. Üstüne oyunlar, deniz, güzel müzikler de eklenince bu sene Survivor yine çok konuşulacak gibi görünüyor. Demedi demeyin önümüzdeki haftadan itibaren Survivor çok konuşulur, ardından da dizileri tahtından eder!

Masum’un Hikayesi yayında!

Blu TV’nin ilk dijital dizisi Masum yaklaşık bir yıl önce yayınlanmıştı. Berkun Oya’nın yapımcılığını ve senaristliğini,  Seren Yüce’nin yönetmenliğini üstlendiği dizide; Haluk Bilginer, Ali Atay, Serkan Keskin, Okan Yalabık, Nur Sürer, Tülin Özen, Mehmet Özgür, Bartu Küçükçağlayan gibi çok iyi oyuncular rol almıştı. Şimdi Blu TV Masum’un kamera arkasını bir yıl sonra yayınlamaya başladı. Masum’un Hikayesi olarak yayınlanan, Türkiye’nin ilk dijital platformunun dizisinin perde arkasını izleyebiliyorsunuz. Kamera arkası izlemeye bayılırım. İşin ardında neler yaşandığını görmek beni o projeye yaklaştırıyor. Çok geç yayınlandığını düşünüyorum ama yine de Masum’un Hikayesi’ni keyifle izledim. 

Nimet Öner’den  Elif Duruşlum
 
Şairlere olan sevgimiz başkadır. Ama yeni dönem şairleri pek tanımadığımı fark ettim. Geçtiğimiz günlerde Nimet Öner’le tanıştım. Kendisi bir şair. Eylül ayında Elif Duruşlum adlı şiir-deneme kitabı Tunç Yayıncılık’tan çıkmış. Hemen kitabını alıp şiirleri okumaya başladım. Samimi ve insanın yüreğine dokunan bir üslubu var Nimet Öner’in... Van’da doğmuş, kalabalık bir ailede sevgiyle büyümüş. Şiirle babasının annesine yazdığı şiirler sayesinde tanışmış. O gün şiiri “Tüm duyguların en suskun hali ve aynı zamanda da en büyük çığlığı olarak fark ettim. Ve başladım yazmaya... Bazen suskunluğuma ses, bazen de sesime sessizlik oldu” diyor Öner. Şiir seviyorsanız Elif Duruşlum size de ses verecektir.
 

Yazarın Önceki Yazıları

22.10.2018

Engin Akyürek ve Beren Saat 1 numara!

21.10.2018

Sofrada’yı Yemekteyiz’den gelin-kaynana formülü ayırıyor

20.10.2018

Türk dizilerine yoğun ilgi

18.10.2018

Mipcom’dan neler oluyor?

15.10.2018

Bu enerji Berk’i başka bir yere taşıyacak

14.10.2018

Halis Karataş film oldu

13.10.2018

Muhteşem İkili eğlence vaat ediyor

11.10.2018

Osman Sınav’a... Dizi sürelerini uzatmayın!

08.10.2018

Beyaz ev sahibi gibiydi

07.10.2018

Cuma akşamı dengeler değişiyor
daha fazlası...

Günün Yazarlar

Gökhan Dinç

Kabak tadı verdi

Ali Ağaoğlu

Merkez Bankası beklemeli mi?

Müge İplikçi

Yaşlanmak ve yaşlılık

Ercan İnan

Urfalılar’ın hızına ayakkabı mı dayanır?

Oya Doğan

Engin Akyürek ve Beren Saat 1 numara!

Güntekin Onay

Deplasmanda yine kayıp