Onur Gülmek

tüm yazıları
e-posta gönder

Kâfi açıldı

07.10.2017 Cumartesi

Yakın zamanda açılmak üzere olduğundan bahsetmiştik. Bu taze adresimiz Kâfi, Akaretler bölgesinde, Şair Nedim Caddesi üzerinde... ‘Capital Suites’ adında şık bir şehir oteli vardır caddede; işte oranın teras katında yer alıyor. Etnik materyalleri, modern biçimde kullanarak dizayn edilmiş. Yeni nesil bir meyhane diyebiliriz.

Mesele, meyhane kültürünün, sadece salaş yerlerle sınırlı olmadığını kanıtlamak. Mutfakları da bu duruma paralel ilerliyor. Öyle ki; mönü hazırlığını, ünlü şef Yağız İzgül ile birlikte yapmışlar. ‘Meze tabakları ile sınırlı kalmayalım!’ demiş, bir de ocakbaşı bölümü koymuşlar dükkana. Çilingir sofrası yemekleriyle, kebap çeşitleri bir arada anlayacağınız.

Tarza uygun atıştırmalıklar, farklı tekniklerle servis ediliyor. Örneğin; bildiğiniz ‘Atom’u pancarla, bonfile dilimlerini kadayıf içinde veriyorlar. ‘Kâfi şiş’ adını verdikleri bir de spesyalleri var ki, tadı damağınızda kalır. Antep’de zor bulacağınız kıvamdaki baklavaları ise cabası...

‘Modern’ dedik ya bir kere, müzikler ve eğlence halleri de geri kalmıyor. Klasik Türk Sanat Müziği eserlerle başlıyor, saat ilerledikçe şarkıların seneleri de ilerliyor. 80’ler ve 90’ların unutulmazlarıyla devam ediyor, günümüze kadar geliyorlar. Lezzetlerini denemek için de DJ’e eşlik etmek için de doğru nokta burası. Görünene göre, sundukları her şey ‘Kâfi’ gibi duruyor!

Havadisler

- 14-15 Ekim tarihlerinde, Dasdas’da ‘Joseph K.’ oynuyor. Başroldeki Mert Fırat’a Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın eşlik ediyor. Kara mizah türündeki oyun, tiyatroseverlere duyurulur. Not: ‘Dasdas Sahnesi’ Batı Ataşehir, Watergarden içinde...

- BJK Plaza’nın üstündeki Vogue’u bilmeyen yoktur herhalde. Bugünden itibaren her Cumartesi, ‘Happy Hour’ partiler yapmaya başlıyorlar. Saat 16.30’da, DJ kabininde Ogün K olacakmış.

- W Lounge, kalıp değiştiriyor. Yeni işletme kadrosuyla, bu hafta sezon açılışına imza atacak. ‘Raf’ isimli single çalışmasıyla ünlenen, Deeperise performans sergileyecek. Meşhur gece kulübü Klein’in müzik ekibinin de kadroda yer alması cabası.

- 11 Ekim Çarşamba akşamı, Leyla Gencer Sahnesi’ni, dünyaca ünlü bir duayenimiz onurlandıracak. İdil Biret, öğrencileriyle birlikte sergileyeceği bir program hazırlamış. Ünlü üstad, Beethoven besteleri icra edeceği gibi yerli bestecilerimizin de eserlerine yer verecekmiş.

- Eataly, Çarşamba akşamlarında müzikli eğlenceler düzenleme kararı almış. Bu hafta başlamak üzere, Süheyl&Behzat Uygur kardeşler, Yeşilçam Kabare Şovu yapacaklarmış. Maksat; müzik ve mizahı buluşturmak. Muhtelif günlerde de Ceyhun Yılmaz’ın stand-up şovları olacakmış İtalyan restoranında. Değişik olabilir.

Yazarın Önceki Yazıları

14.10.2017

Son ‘Açıkhava’lar

07.10.2017

Kâfi açıldı

30.09.2017

Değişen konseptler

23.09.2017

Gelişen Cadde

16.09.2017

Anadolu Yakası’nda turlamaca

09.09.2017

2017-2018 sezonu

02.09.2017

Trakya turu

26.08.2017

Mahalli işler

19.08.2017

Yemeden ödeme haftası

12.08.2017

Yaza devam
daha fazlası...

Günün Yazarlar

Ercan Çitlioğlu

İdlib ve Kerkük

Güngör Mengi

Peşmerge-PKK dayanışması

Murat Çelik

Sancaklılar ecdat topraklarındaydı

Cem Ceminay

Satılık Megastar aşure

Demet Sarova

Vicdanlar kör kalpler kara!

Merve Toy

Cedi-Furkan’lı NBA bugün start alıyor