Nuri Bilge Ceylan TIFF Onur Listesi’nde

Dünyaca ünlü senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan, bu yıl 43'üncüsü düzenlenecek Toronto Uluslararası Film Festivali’nin (TIFF) Onur Listesi’nde yer aldı.

16.08.2018 Perşembe 09:29
Güncellenme: 16.08.2018 09:39
AA
Altın Palmiye Ödüllü senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan, Toronto Uluslararası Film Festivali Onur Listesi’ne alındı
 
Sinema camiasında "Oscar’ın habercisi" olarak nitelendirilen, bu yıl 43'üncüsü düzenlenecek TIFF'nin ana programı açıklandı.
 
 
Programa göre 6 Eylül’de başlayacak festivalde bu yıl, efsane olarak kabul edilen 11 film yapımcısı onur listesinde bulunuyor. Bu kapsamda bu yıl  İran’dan Jafar Panahi, Cezayir’den Merzak Allouache ve Türkiye'den de Altın Palmiye Ödüllü senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan listede yer alıyor.
 
Açıklanan "Master Program"a göre, Nuri Bilge Ceylan’ın "Ahlat Ağacı"  isimli filmi, festivalin Kuzey Amerika Prömiyeri’nde sanatseverlerle buluşacak.
 
Festival, 6 Eylül’de yönetmen David Mackenzie’nin "Outlaw King"  filminin gösterimiyle başlayacak ve 16 Eylül'e kadar devam edecek. Festivalin kapanışı ise Justin Kelly’nin "Jeremiah Terminator LeRoy" isimli filmiyle yapılacak.
 
Sinema sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olarak  değerlendirilen TIFF'ta 300’ün üzerinde film ve belgesel gösterimi gerçekleştirilecek.
 
  
 

En Çok Okunan
Kültür Sanat Haberleri

Bodrum'da 500 bin dolarlık Titanic!

fizy Müzik Ödülleri sahiplerini buldu

Kahve eşliğinde 24 konser

Sagopa Kajmer'den bomba itiraf!

Melis Kaya: "Babamı kaybettiğim gün..."

Padişah 2.Selim'i de yanlış biliyormuşuz

Son dakika!.. Ünlü sanatçı hayatını kaybetti!

Ufak Tefek Cinayetler nerede çekiliyor?

25’inci Uluslararası Adana Film Festivali heyecanı başlıyor

Müjde! Olay film Berlin in Berlin'in devamı geliyor...