İzmirli sürücülerden ‘fermuar’ dizilişi

Trafiğin yoğun olduğu bir noktada yangına müdahale etmek için yola çıkan itfaiye ekibine Avrupa'da kullanılan fermuar sistemiyle yol verilmesi büyük takdir topladı

08.12.2017 Cuma 02:30
Güncellenme: 07.12.2017 21:18
İzmir’de çıkan yangına müdahale etmek isteyen itfaiye ekipleri, olay yerine ulaşmak için Konak Tünelleri güzergahını tercih etti. Trafiğin yoğun olmasından dolayı ilerlemekte güçlük çeken ekiplere tünel içindeki sürücüler özellikle Avrupa’da kullanılan ‘Fermuar sistemiyle’ yol vererek ekiplerin hıza olay yerine ulaşmasına yardımcı oldu. İzmirli sürücülerin örnek davranışının görüntüleri sosyal medya da paylaşılırken, sürücüler vatandaşların büyük takdirini kazandı.
 
Fermuar sistemi
 
‘Fermuar sistemi’, trafikte acil durumlarda kullanılan ve acil araçlar için diğer araçların yol açma tekniği olarak açılı bir şekilde yol açmaları yöntemi olarak biliniyor. Özellikle Avrupa’da yaygın olarak kullanılan sistemde araçların açılı bir şekilde sağa ve sola yanaşarak hayat koridoru oluşturmasıyla ortaya çıkıyor. Fermuar şekline benzeyen sistem çok pratik. Trafikte ambulanslar, itfaiyeler gibi geçiş üstünlüğü olan araçlara yol açmak için kullanılıyor.

En Çok Okunan
Yaşam Haberleri

Ehliyetsiz kullandığı traktör sonu oldu

Define arayan 6 kişi suçüstü yakalandı

Damadın cevabı nikahı iptal ettirdi

'Türkiye'de 4 bin 990 kişi 100 yaşından büyük'

Kan donduran cinayette yeni gelişme!

Küçük kıza DNA testi yapıldı, iğrenç gerçek ortaya çıktı

Nisan ayında kar sürprizi!

İğrenç! Ağzını kapattılar, üzerine şampuan döküp tam 4 kez...

Mutki'de boa yılanı görüntülendi

'4 yıldır yengemi seviyorum' deyip ağabeyini...