İsrail'de siren sesleri duyuldu! Ardından saldırı başladı

Gazze Şeridi'nden İsrail'in güneyine atılan iki roketin hedefine ulaşmadan Gazze sınırları içinde düştüğü, İsrail'in Askalan ve Shaar Hanegev bölgelerinde ise siren seslerinin duyulduğu bildirildi. Bu olayın ardından İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne savaş uçağı ve tanklarla saldırı düzenlediği bildirildi.

07.12.2017 Perşembe 21:59
Güncellenme: 07.12.2017 23:23
AA
İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adrae sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan  yaptığı açıklamada, Gazze'den İsrail'e doğru iki roket atıldığını ancak  roketlerin Gazze sınırları içinde düştüğünü belirtti.
 
Öte yandan Gazze'deki Halk Direniş Komiteleri'nin silahlı kanadı Nasır  Selahaddin Tugayları ise roketleri kendilerinin attığını duyurdu. Nasır  Selahaddin Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bu, ABD'nin Kudüs kararına  yönelik ilk tepkimizdir." denildi.
 
İsrail gazetesi Yediot Ahranot'un haberine göre İsrail'in Gazze  sınırında yer alan Askalan ve Shaar Hanegev bölgelerinde siren sesleri duyuldu.
 
ABD Başkanı Trump, dün akşam düzenlediği basın toplantısında, BM  Güvenlik Konseyi'nin 1980 yılında İsrail'in Doğu Kudüs'ü ilhak ederek başkent  ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararına rağmen, "Kudüs'ü resmen  İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı geldi." ifadesini kullanmıştı.
 
 Trump, ayrıca Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv'deki  büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini  açıklamıştı.

İSRAİL SALDIRI DÜZENLEDİ

İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne savaş uçağı ve tanklarla saldırı düzenlediği bildirildi.
 
SKANDAL AÇIKLAMA
 
İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Orduya ait bir savaş uçağı ile tanklar, Gazze Şeridi'nde terör örgütlerine ait iki hedefi vurdu." ifadesine yer verildi.
 
Açıklamada, saldırının gün içerisinde Gazze'den İsrail'in güneyine düzenlenen üç roket saldırısına karşılık olduğu ileri sürüldü.
 
Söz konusu roketlerden ikisinin Gazze tarafına, ikisinin de İsrail'in güneyinde boş bir alana düştüğü ve herhangi bir yaralanma ya da can kaybına yol açmadığı belirtildi.
 
Ordu açıklamasında "Gazze'den İsrail'e düzenlenen tüm roket saldırıları için Hamas'ı sorumlu tuttukları" kaydedildi.
 
İsrail'in gerekçe olarak gösterdiği roket saldırısını ise Gazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplardan üstlenen olmadı.

En Çok Okunan
Dünya Haberleri

Son dakika... Ve teröristlerin sözcüsü açıkladı: Geldiler!

Washington'daki panelde PYD "itirafı"

"Afrin'i bir haftaya temizleriz"

ŞOK! Ölümünden iki ay sonra 'gülümsedi!'

'Türkiye'yi sonuna kadar destekliyoruz! Gerekirse...'

ABD DEAŞ’lıları Afrin’e getirdi

ABD'den kritik PYD/YPG açıklaması

İsrail'den Temimi'ye destek veren Yahudi şairin eserlerine yayın yasağı

Ortalık yıkıldı! Cinsel içerikli film oyuncusu...

İsrail'den şok karar! O şairin eserleri yasaklandı