Hayalimiz büyük bir aile olmak

Üç yıllık beraberliklerini nikah masasına taşıyan Özge Özder ve Sinan Güleryüz evlenmeden çok önce aile olduklarını söylüyor.

29.07.2018 Pazar 02:30
Güncellenme: 29.07.2018 11:22
MELİS GÜVENÇ / mguvenc@gazetevatan.com
Üç yıllık beraberliklerini dün nikah masasına taşıyan Özge Özder ve Sinan Güleryüz çifti evlenmeden çok önce aile olduklarını anlatıyor. Birbirlerine olan aşklarını ve hikayelerinin nasıl başladığını anlatan çift; 
 “Biz kapımızı dış dünyaya kapatıp kendi hayatımızı yaşayarak aile olmayı çoktan öğrenmiştik aslında. Evlilik sadece bir prosedür olarak kalmıştı. Aslında şimdi sadece bu prosedürü tamamlamış olduk” diyor...
 
Bugüne kadar rol aldığı dizilerle, oyunlarla ve kurucusu olduğu Bana Göz Kulak Ol Derneği’yle ilgili yaptığı çalışmalarla harika işlere imza atan ve büyük başarılar yakalayan, benim için ülkemin en iyi oyuncusu, en samimisi, en içten ve güzel olanı biricik Özge Özder, bugün Deli Yar şarkısıyla iyi bir çıkış yaklayan bana göre kendisinin tamamen yansıması olan Sinan Güleryüz’le dünya evine giriyor. Sonunda o gün geldi ve dilerim bugünden daha güzel günlerine de biz şahitlik etmeye devam edeceğiz... Üç yılldır beraber olan Özge ve Sinan bu süreçte aşklarını öyle dolu dolu yaşadı ve yaşıyor ki ben dahil yakından bu aşka şahit olanlara aşk için, sevgi için ilham veriyor. Onların aşklarını görünce, enerjilerini hisseddince bu karar için neden bu kadar beklediler diye düşünüyor insan ama söyledikleri gibi onlar çoktan aile olmuş şahane bir çift. Birbirlerini yükselten, her daim yan yana, omuz omuza durup varlıklarını birbirine armağan eden iki müthiş ruh... Şimdi mutluluğu en çok Özge, en çok Sinan hak ediyor. Zaten çok mutlular biliyorum ama mutlulukları giderek çoğalsın, giderek kalabalıklaşsın bir ömür boyu aşkınız herkese ilham olmaya devam etsin... Özge ve Sinan’ın aşkını ben ne kadar anlatmaya çalışsam da yetersiz bu yüzden ben onlara heyecanla aşklarını ve hikayelerini sordum onlar bu evlilik telaşı arasında beni kırmadı ve heyecanını benimle paylaştı. Onlarla aynı heyecanı paylaşıyorum ve Özge ile Sinan’dan aşklarını anlatmalarını istiyorum buyrun...

 

Aşkınızı bir adım öteye taşıdınız, aile oldunuz... Tebrikler... Şahane bir çiftin şahane sonu diyebilir miyiz sizin için?

Özge Özder: Aile kurmak her şeyden evvel kutsal bir şey... Yanyanalığımızı hem kendi içimizde, hem birbirimize karşı, hem de insanların karşısında kutsamış olduk. Bir söz verip ‘’ömür boyu ‘’ demiş olduk. Biz bir buçuk senedir bir aile gibi yaşıyorduk zaten. İlk günden itibaren bir dakika birbirimizden ayrılmadık denebilir. Sorgusuz sualsiz ve kim ne der diye düşünmeden yaşanan, her zorluğa karşı dimdik duran bir birliktelikti bu ve kutsanmayı, mutlu son ile bitmeyi hak ediyordu. Şahane bir çift olmamıza gelince bu tabii ki bizi takip eden,tanıyan,seven insanların takdiri . Ama hiç tanımadığımız insanlardan gelen mektup kıvamında tonlarca mesaj bile genelde ne kadar yakıştığımıza ya da bizim için edilen dualara dair mesajlar. Bunu hissetmek,hiç tanımadığın insanların iyi dilek ve duasını okumak şahane. Böyle düşünen, güzel enerji gönderen tüm o güzel yürekli insanlara minnettarım.

Sinan Güleryüz: Aslında son değil her şey daha yeni başlıyor çünkü aile olmanın ilk adımını attık. ilişkimizde her geçen gün birbirimize bir adım daha yaklaştık. Her yeni sorun bizi birbirimize biraz daha bağladı. Biz kapımızı dış dünyaya kapatıp kendi hayatımızı yaşayarak aile olmayı çoktan öğrenmiştik aslında. Evlilik sadece bir prosedür olarak kalmıştı. Aslında şimdi sadece bu prosedürü tamamlamış olduk.

Sizinki ilk görüşte aşk mıydı?

Özge: Ben bu soruyu cevaplaması için direkt Sinan’a devrediyorum.

Sinan: İlk adımı tabii ki ben attım. Tanışmamızdan bir sene önce Özge’yi sıkı markaja almıştım.Biz ilk olarak bir organizasyonda tanışmıştık, ama o sene kendisi bana pas vermeyince hikayemiz bir sonraki seneye ertelendi. Fakat ben vazgeçmedim ve geleceğim olarak hissettiğim bu güzel kadına bir sene sonra yine aynı organizasyonda bu sefer kocaman bir adım attım. Sizce bunun adı ilk görüşte aşk değilde nedir?

Özge: Sinan’a, güzel yüreğine ve sevgisine olan inancına karşılıksız kalmak mümkün değildi. Beni tüm korkularımdan arındırmayı ve biz olduğumuza inandırmayı başardı. Birde baktım ki biz iki iken bir olmuşuz çoktan. Biz olmuşuz artık.

 

Özge ile yaşlanmak istiyorum

Size evlilik kararı verdiren şeyler aşktan başka nelerdi?

Özge: Planlı bir şey değildi. Dedim ya çoktan biz olmuştuk artık geriye sadece evlenmek ve geleceğe bir adım atmak kalmıştı. Sinan romantik bir adam ve tanıştığımız ilk günden bu yana zaten bu ilişkiye hep o gözle baktı. Hayatındaki tüm yaşanmışlıklarından farklı bir noktada hissettirdi bana ve en nihayetinde de zaten ilk yıl dönümümüzde evlenme teklif etti.

Sinan: Evlenmek istememin en büyük sebebi ona her sarıldığımda hissettiğim huzur. Çünkü Özge’ye her sarıldığımda diğer yarımı bulmuş, tamamlanmış hissediyorum. Sabahları uyandığımda ilk onun yüzünü, uyurken de en son onun gözlerini görmek istiyorum. Onunla yaşlanmak, onunla yeni bir hayata başladığım gibi onunla son bulmak istiyorum.

Yakın zaman planlarınız arasında ailenizi genişletmek gibi bir niyetiniz var mı? Anne baba olmaya ne kadar yakınsınız?

Sinan: Aslında ikimizde bu konuya sıcak bakıyoruz. Sonuçta birbirine aşık bir çiftin en güzel eserlerinden biri de çocuktur. Hayatımızın akışında en uygun zamanlamada biz de daha büyük bir aile olmayı istiyoruz.

Özge: Bu konuda aşırı hevesli bir kadın olmadım hiç. Mesleğine çok aşık, yazlarını yurt dışındaki oyunları izleyerek dolduran, daha özgür ruhlu bir tiptim. Ama elbette aile olmayı taçlandıran birşey çocuk. Ve Sinan’la bu konuya karşı sıcaklığım arttı çünkü çocuklara karşı çok sıcak ve babacan biri Sinan. Bu arada Şu an burdan nasıl olacağını söylemek doğru değil ama büyük bir aile olmak hayalim var aslında. Gerçekleştirmeyi çok istiyorum ve çocukluğumdan beri hep “neden olmasın” dediğim hayalini kurduğum bir konu bu. Yeter ki Tanrı bana, bize sağlık, iş , bereket ve çalışma gücü versin.

Hangi noktada ‘ben bundan sonraki hayatımı Özge’yle veya Sinan’la geçirmek istiyorum’ dediniz?

Sinan: Birlikte ilk yolculuğumuzdan sonra ki bu ilk buluşmamıza denk geliyor. Ben o yolun dönüş yolunda çoktan kararımı vermiştim.

Özge: Sinan’a karşı çok ön yargılı idim itiraf ediyorum. Uzun sürmez diye düşünürken o hep sabırla gülümsedi.

Samimiyet olmasa aşk da olmazdı

Bu ilişkide neler eksik olsaydı bu aşk olmazdı?

Özge: İrade, hoşgörü, güven ve en önemliside kendi kalıbında sıkışmış, negatif insanlara çektiğimiz sert koruma kalkanı..

Sinan: Samimiyet, hoşgörü, açık sözlülük ve akla gelebilecek her konuda ki sonsuz uyumumuz.

Önceliğimiz her zaman biziz

Her zaman birbirini destekleyen ve yükselten bir çiftsiniz. Kariyerinizde de birbirinizi asla yalnız bırakmıyorsunuz. Bu pek de görmeye alışık olmadığımız bir durum. Öncelikleriniz hep birbirinizden sonra mı geliyor, siz ne dersiniz?

Sinan: Tabii ki önceliklerimiz birbirimizden sonra geliyor . İlk önceliğimiz biziz.

“Biz” kavramını oluşturan en önemli unsur bu değil mi? Gerçek sevgi kendi işini ,hayatını, kariyerini bazende ikinci plana atarak sadece onu ayakta alkışlamak ve yaptıklarıyla kendi başarınmış gibi gurur duymaktır.

Özge: Güzel bir dengemiz var. Hangimizde sıraysa diğeri geri çekilip tamamen diğerine tam destek veriyor. Ben bu sezonu kapalı gişe oynadım ve ödüllerle tamamlarken mikrofondan ona da teşekkür ettim desteği için mesela..Şimdi sıra Sinan’da ! Tüm gücümü aklımı birikimimi ve enerjimi onun için, ona destek olmak için harcıyorum. Ama tüm sevdiklerime böyleyim ben. Çünkü özge böyle biri..

Aynı hayalleri paylaşan bir çiftiz

Aynı hayalleri mi paylaşıyorsunuz dersek bundan sonrası için hayalleriniz neler?

Sinan: Öncelikle mutlu sağlıklı bir aile olmak, iyi birer kariyer, çok uzun yıllar keyifle, huzurla göz göze yaşamak ve yan yana yaşlanmak en büyük hayalim benim.. Tabii benim müziğimde bu masala hep ışık olsun.

Özge: Aynı hayalleri paylaşıyoruz ve bir kenarda oturup başka hayatları tartışmak yerine kendi hayallerimizin peşinden koşuyoruz evet. Başaramasak da denedik diyeceğiz en azından.. Umarım herşey yolunda gider ve tüm dünyayı karış karış birlikte gezen, müzikle sanatla ve bizi seven dostlarımızla,kalabalık ailemizle şahane bir yaşamımız olur.

En Çok Okunan
Pazar Vatan Haberleri

Penis boyunu uzatmanın yolları

Penisi büyüten tedaviler hangisi daha sağlıklı?

'Cinsel mutluluk bu oyuncaklarda gizli'

3 günlük detoksla yağlarınızdan kurtulun!

Bir hapla 24 saat iktidar dopingi

2 bin adım kilo aldırmaz 6 bin adım uzun yaşatır 10 bin adım zayıflatır

Fazla kilo penisi küçük gösterir!

Genç erkekleri bekleyen tehlike: Testis kanseri

Aşkı uğruna Osmanlı’yı bitiren kadın: Gertrude Bell

Sertleşmeyi güçlendiren tedaviler