Elektrikli otobüse ‘esrarlı’ iptal kararı

Tesla Motors ve SpaceX şirketlerinin kurucusu Elon Musk’ın, Kaliforniya’da konuk olduğu canlı radyo yayınında ikram edilmesi üzerine esrar içmesi şirketin hisselerini tepe taklak ederken, Türkiye’den de tepki gecikmedi.

10.09.2018 Pazartesi 02:30
Güncellenme: 10.09.2018 00:15

Balıkesir Toplu Taşıma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürbüz, Balıkesir’i dünyaya örnek olacak sessiz bir pilot bölge haline getirmek için ABD’li elektrikli araç üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla ile 180 elektrikli otobüs alımına yönelik anlaşma hedeflerinden vazgeçtiklerini açıkladı. Gürbüz, “Yerli ve milli markalar önceliğimiz olmak üzere ABD dışındaki farklı çözümleri devreye almak için harekete geçtik” dedi.

DAVETİ GERİ ÇEKTİ

Mehmet Gürbüz, Balıkesir’i küresel anlamda farklılaştıracak yeni bir çalışmanın içinde olduklarını söyledi. Gürbüz, bu kapsamda Tesla ile ortak bir çalışma yapmak istediklerini belirterek, “Elon Musk’a geçen hafta davette bulunmuştuk. Tesla ile ilk etapta 180 elektrikli otobüs alımına yönelik bir anlaşma hedefledik. Üstelik şarj istasyonları ve alt yapı dönüşümleriyle birlikte ciddi bir anlaşmaya imza atmış olacaktık. Ancak Elon Musk’ın olumsuz örnek oluşturabilecek davranışını, uyuşturucuyla mücadele açısından kabul edilemez buluyoruz. Bu nedenle Elon Musk’a yaptığımız daveti de geri çekiyoruz” dedi.

En Çok Okunan
Otomobil Haberleri

Peugeot, Çin’de yeni Peugeot 508L modelini tanıttı

Samuray kılıcından ilham aldılar

VW'den 44 milyar euroluk yeni yatırım

Volkswagen'dan dev adım!

2019 Model Ford Raptor görücüye çıktı!

Dacia Sandero teslimatları durdu

2020 Mitsubishi L200 resmen tanıtıldı!

Yeni Toyota Corolla tanıtıldı

Yeni Ford Focus'un Türkiye fiyatı belli oldu

2019 Toyota C-HR SUV, geri çağrıldı!