Dede torun engellilerin umudu oluyor

Melike Sarıtaş ve dedesi Halit Aydoğdu mavi kapak toplayarak bugüne kadar 128 tekerlik sandalye aldı. Devamını getirmek için herkesten destek bekliyor.

09.09.2018 Pazar 02:30
Güncellenme: 08.09.2018 22:15
Melis Güvenç (mguvenc@gazetevatan.com)

Eskişehir’de yaşayan 16 yaşındaki Melike Sarıtaş ve dedesi 72 yaşındaki Halit Aydoğdu engelliler için Türkiye’nin her yerinden mavi kapak topluyor. Engellilere ücrtesiz tekerlekli sandalye verme amacıyla başlatılan mavi kapak kampanyasına destek olmak için 11 yıl önce bu işe başlayan dede torun bugüne kadar onlarca engelliye tekerlekli sandalye ulaştırmayı başardı. 33 ton mavi kapak toplayarak 128 tane tekerlekli sandalye teslim eden dede torun kendilerine mavi kapak gönderilmesi için sosyal medyadan sesini duyurmaya da devam ediyor. Sandalye verecekleri kişileri de hassasiyetle seçiyorlar. 

Kapaklarınızı atmayın onlara gönderin

Engellileri bugüne kadar çevrelerine ve muhtarlıklara sorarak bulan dede torun artık sosyal medyanın da gücüyle başka şehirlerde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, ellerinde bulunan ve almaya devam edecekleri sandalyeleri paylaşmak istiyor. Hiçbir kuruma bağlı olmadan tamamen bireysel olarak devam ettirdikleri yardım projesinie destek olmak ve faydalanmak isteyenler Melike ve dedesine artık @dedetorunmavikapak Instagram hesabından ulaşabilir. İhtiyaç sahiplerinin kendilerine ulaşmasını isteyen her türlü talebe açık olan dedetorun Türkiye’nin farklı şehirlerinden kendilerine gönderilecek mavi kapakları da beklemeye devam ediyorlar. Kapak alma süreci ise şöyle işliyor.  30 bin damacana kapağına 1 sandalye, 200 bin küçük kapak karşılığında 1 sandalye alıyorlar. Her renkte kapağı kabul ettiklerini söyleyerek, kendileri de hala yollardan ve çöplerden kapak toplamaya devam ettiklerini belirtiyor.

Katkıda bulunmak için

Kendilerine gönderilecek mavi kapakları bekleyen dede toruna aşağıdaki adrese kargo yapabilirsiniz. Eskişehir Odunpazarı, Orhangazi mah. Akyazı sok. no 21/7.

En Çok Okunan
Pazar Vatan Haberleri

Penis boyunu uzatmanın yolları

Sıradışı, minimalist camiye dünya mimarlık ödülü yolda

Penisi büyüten tedaviler hangisi daha sağlıklı?

3 günlük detoksla yağlarınızdan kurtulun!

Vücudumuz hangi saatte ne yapıyor?

Şeker bağımlılığından kurtulmanın 8 yolu

En iyi 6 şeften en lezzetli 6 sandviç tarifi

Brezilya kalçası için favori 7 egzersiz

Sinir hasarına dikkat!

2 bin adım kilo aldırmaz 6 bin adım uzun yaşatır 10 bin adım zayıflatır