Cem Ceminay

tüm yazıları
e-posta gönder

Ekranda Koca Koca Yalanlar hayatta onları ciddiye alanlar

21.08.2018 Salı
Televizyonda ‘Koca Koca Yalanlar’ adında yeni bir komedi dizisi başladı. Konusu yeni değil ama senaryo akıcı ve oyuncular son derece başarılı. İlk bölümde 3 çocuklu bir aile reisi olan Ahmet, 17 yıllık eşi Müjgan’ı genç ve güzel sevgilisi Sude ile aldatıyor. Ahmet hem eşine hem sevgilisine koca koca yalanlar söyleyerek onları uyuttuğunu sanıyor. Ama her zaman olduğu gibi kadının fendi erkeği yeniyor ve Ahmet’in yalanları ortaya çıkıyor. Ekran macerasına yeni başlayan dizi yayınlanır yayınlanmaz oldukça sert eleştirilere hedef olmuş.
 
Ahmet karakterinin eşini bir başka kadınla aldatmasını sempatik ve normal gösterilmesi bazı izleyicileri rahatsız etmiş. Sosyal medyada başka işi gücü olmayan troller de vakit kaybetmeden diziyi ahlaksızlıkla suçlayıp yerden yere vurmuş. ‘’Kadını arzu nesnesine dönüştürmüşler erkeği de doğadaki bir hayvan gibi ele almışlar’’ demiş.
 
RTÜK’e şikayetler yağmaya başlamış. Alkol, sigara, uyuşturucu, çıplaklık, cinsellik, şiddet ve vahşet içeren filan sahneler olsa anlarım. Bunların hiçbiri yok. Sadece bir erkeğin çapkınlık yapmak uğruna kendini düşürdüğü komik durumlar var. Televizyon başında oturup izleyen aklı başında bir erkek için hiç de özendirici nitelikte olmayan durumlar. Hatta tam tersi ders verici ve caydırıcı. Yalan söylemenin insanın başına ne kadar büyük dertler açabileceğini gözler önüne seriyor. Dizideki Ahmet’in acınacak haline tanık olan bir erkek çapkınlık yapacağı varsa vazgeçer. 
 
İzlediği diziden olumsuz etkilenip gördüklerini gerçek yaşamına yansıtanların işi zor. ‘Taht Oyunları’nı izledikten sonra gökyüzünden ejderhalar saldıracak diye sokağa çıkmamak gibi bir şey. Ekranda Koca Koca Yalanlar. Hayatta onları ciddiye alanlar!
 
Yaş farkı bitti sıra paraya geldi
 
Pınar Altuğ’un sosyal medya hesabından tüm iyi niyetiyle yaptığı paylaşımlar ters tepki veriyor. Ünlü oyuncu geçtiğimiz günlerde eşi Yağmur Atacan ve kızları Su ile birlikte çekilmiş fotoğraflarını paylaşmış. “Hani bana 11 sene önce bugün ‘benimle evlenir misin?’ demiştin ya, evet, her zaman evet sonsuza kadar evet! Seni çok seviyorum” demiş. Kısa sürede binlerce beğeni alan mutlu aile pozlarına yapılan kötü yorumlar ünlü oyuncuyu isyan ettirmiş.
 
Pınar’ı bugüne kadar sürekli olarak kendisinden 9 yaş küçük bebek yüzlü eşinin yanında annesi, ablası gibi duruyor diye kızdırıyorlardı. Baktılar artık umursamıyor ya da eskisi kadar öfkelenmiyor bu kez farklı yerden vurmuşlar. Eşi Yağmur için ‘Ne güzel işte paranı yiyor’ demişler. O da sinirlenmiş haddini bilmez takipçisine ‘’Kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş’’ diye klasik bir cevap vermiş. 
Pınar’ın sosyal medyadaki çilesi bitmiyor. Eşiyle olan yaş farkı bitti sıra paraya geldi!
 

Yazarın Önceki Yazıları

13.09.2018

Açık büfeye tok gidilmez

11.09.2018

Elma dersek çık armut dersek çıkma

06.09.2018

MANDIRA FİLOZOFU GİTTİ LEYLA’NIN KABİLESİ GELDİ

04.09.2018

İki dişini uzattı yakalarını kaldırdı Vampir Dmitri diye karşımıza çıktı

28.08.2018

Düzeltemezsin sitem etmekle çözüm ‘Take it easy’ demekte

23.08.2018

Hatice’nin Instagram kozu ‘Ben tek siz hepiniz’ pozu

21.08.2018

Ekranda Koca Koca Yalanlar hayatta onları ciddiye alanlar

16.08.2018

Böyle kılıbıklığa can kurban

14.08.2018

Fenomen gazlamasının ınstagram bazlaması

09.08.2018

Bas bas paraları Leyla’ya bas bas dolarları Yıldız’a
daha fazlası...