Barzani: Silahla bir yere varılamayacağı anlaşıldı

Kuzey Irak'ın Selahaddin kentine dün giden kapatılan DEP eski Milletvekili Leyla Zana'nın görüştüğü KDP (Kürdistan Demokrat Partisi) lideri Mesut Barzani'den sözde Kürt sorunu için destek istediği öne sürüldü

26.04.2006 Çarşamba 13:10
Güncellenme: 26.04.2006 13:10
DHA
Barzani'nin ise, terör örgütü PKK'yı kastederek "Herkes silahla bir yere varılamayacağını anladı. Sertlik ve radikalizm dönemi bitmiştir" yanıtını verdiği iddia edildi.

KDP'nin resmi yayın organı olan Xebat gazetesinde yer alan habere göre, Mesut Barzani, Leyla Zana'ya, "Herkes anladı ki savaşla, silahla bir yere varılmayacak. Onun için böyle el ele verererek birlikte bir şeyler başarabiliriz" diye konuştu. Leyla Zana ise, Kuzey Irak'taki Kürt halkı için mutluluk dileyerek ve elde ettikleri kazanımlarını korumalarını isteyerek, Türkiye'deki Kürt sorununun çözülmesi için destek istedi.

Barzani, "Sertlik ve radikalizm dönemi bitti. Tarih sertlikle bir yere varılamayacağını ve sertliğin sadece kan getirdiğini kanıtladı" diye konuştu. Bir süre daha Kuzey Irak'ta kalacağı belirtilen Layla Zana'nın Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'yle de görüşeceği kaydedildi.

En Çok Okunan
Astroloji Haberleri

Burçlara göre yatak sırları

Hangi burç aşkı nasıl yaşıyor?

Hangi burç sekste daha iyi?

Burcunuza göre öpüşme tarzınız

Astrolojinin İslamda yeri var mı?

Hint astrolojisi nedir, nasıl hesaplanır?

İzmir'de 5.9'luk depremle kabus döndü

Yaşlılık cinsel isteği artırıyor

Merkür para evinizde

Burcunuzun hassas noktasını kontrol edin