Azeri vekil Paşayeva'dan Avrupa'ya Türkiye tepkisi

Azerbaycan Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi Üyesi Ganire Paşayeva, "Avrupa bugün Afrin'de o bölgelerde terörle mücadelede Türkiye'ye nasıl iki yüzlülük ve çifte standart uyguluyorsa o zaman da (Hocalı Katliamı) o işgalci zihniyete destek verdiler." dedi.

09.02.2018 Cuma 21:59
Güncellenme: 09.02.2018 22:00
AA
Erenler ilçesindeki Hocalı Parkı ve Anıtı açılışına katılan Paşeyeva,  anıt ile parkın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Bu açılışın dosta ve düşmana mesaj verdiğini ifade eden Paşayeva, Türk  ve Müslüman dünyasının ortak acısının Hocalı olduğunu kaydetti.
 
Bugünlerde bu birlik ruhuna ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapan Paşeyeva,  Hocalı'da işgalci Ermenistan tarafından vatandaşlarının katledildiği sırada,  Batı'nın ses çıkarmadığını ifade etti.
 
Paşayeva, "O işgalci zihniyet dün Hocalı'da bunu yapıyordu. Şimdi de  Ermenistan'a döndüklerinde Ermenistan ve PKK terör örgütü bayrakları ile heyetle  uğurluyorlar." dedi.
 
Paşayeva, Batı ve Avrupa'nın bugün Türkiye'nin terörle mücadelesinde  çifte standart uyguladığını ve iki yüzlü davrandığını ifade etti.
 
Terörle mücadele konusunda Avrupa'nın sessiz kaldığını aktaran  Paşayeva, şöyle devam etti:
 
"Avrupa bugün Afrin’de o bölgelerde terörle mücadelede Türkiye'ye  nasıl iki yüzlülük ve çifte standart uyguluyorsa o zaman da (Hocalı Katliamı)  o  işgalci zihniyete destek verdiler. Onun için bizim daha güçlü birlik ve  beraberliğe ihtiyacımız var. Çok şükür Azerbaycan ve Türkiye bir millet iki  devlet olarak bu birliği gösteriyoruz. Bu İslam birliğinin güçlenmesi hepimiz  için çok önemli. Bu sebeple bu parkın açılmasında emeği geçenlere teşekkür  ediyorum. Bu park Karabağ ve Hocalı'yı çocuklarımıza hatırlatacak."
 
Anıtın yapılmasına vesile olanlara teşekkürlerini ileten Sakarya  Valisi İrfan Balkanlıoğlu da dünyanın birçok noktasında Müslümanlara eziyet  edildiğini ve tüm dünyanın da bunu izlediğini söyledi.
 
Hocalı'da yaşananların tazeliğini koruduğunu ancak sorunun hala  çözülmediğini belirten Balkanlıoğlu, "Bütün dünyanın gözü önünde soydaşlarımızın  toprağı işgal altında ve katliam yapıldı, soykırıma uğradı bu insanlar. Ama  maalesef bütün dünya seyirci kaldı." değerlendirmesinde bulundu.
 
AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen ise Hocalı gibi  felaketlerden toplumların birleşmesi ve bütünleşmesi adına iyi sonuçlar çıktığını  kaydetti.
 
Türk dünyasının bir dönem büyük sıkıntılar ve acılar yaşadığını ancak  bu acılar etrafında kenetlendiğini anımsatan İsen, "Kenetlenmeye de devam  ediyoruz.  Uyuyan dev uyandırıldı, şimdi bu uyuyan dev dünyada iyi işler yapacak  ve Türk dünyası bundan böyle acılara değil sevinçlere tanıklık edecek, sevinçleri  ve başarıları paylaşacağız." diye konuştu.
 
  
 

En Çok Okunan
Dünya Haberleri

Trump resmen tehdit etti: Her füzeyi indireceğiz

Macron'dan flaş Suriye açıklaması

Son dakika... O ülkeyle vizeler kaldırıldı

Havuza düştü, timsah parçaladı!

Yüzlerce kadına tecavüz! Aralarında kendi kızı da var...

Mektupla ortaya çıktı! Trump 'erteliyorum' dedi...

Son dakika... Trump yandı! İtiraf etti!

Rusya'dan flaş Suriye açıklaması: Gereği yapılacak

1 euroya ev satıyorlar!

Son dakika... ABD'den yeni açıklama: Umarım bunu yapmak zorunda kalmayız