Apple'a büyük darbe! Android'e süper özellik

Google, anlık mesajlaşma alanının önde gelen oyuncuları WhatsApp, Messenger ve Apple'ın iMesseage’ına karşı yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor

09.02.2018 Cuma 16:14
Güncellenme: 09.02.2018 16:15
Son kullanıcılar için Allo, kurumsal iletişim ise Hangouts uygulamalarını sunan Google, ayrıca Android telefonlarda basit bir SMS uygulaması olan Android Mesajlar uygulamasına sahip. Ancak bu uygulamaların hiçbirisi, en çok kullanılan anlık iletişim uygulamaları arasında yer almıyor.
 
Android Police sitesi, Google’ın mobil işletim sistemi için geliştirdiği en güncel Android Mesajlar uygulamasının kaynak kodlarını inceledi ve heyecan yaratan iki özelliğin ekleneceğini fark etti.
 
Google’ın Android Mesajlara eklemeyi planladığı ilk özellik, kullanıcıların bilgisayarları üzerinden de kısa mesajlar göndermesine olanak tanıyacak. Tıpkı WhatsApp Web gibi çalışacağı fark edilen sistem, bir QR kodun telefona okutulmasıyla birden fazla bilgisayardan kısa mesajlar gönderilmesini mümkün kılacak.
 
Google’ın ayrıca Mesajlar uygulamasını yeni özelliklerle donatarak, WhatsApp ve Apple iMessages ile rekabet edebilecek seviyeye getireceği söyleniyor. Daha yüksek çözünürlüklü görsel gönderme, karşıdakinin yazdığını gösterme ve anlık iletişim uygulamalarında görmeye alıştığımız birçok özelliğin uygulamaya dahil edilmesi bekleniyor.

En Çok Okunan
Teknoloji Haberleri

10 yıllık değişim hareketi tartışma yarattı

Nokia'nın gelmiş geçmiş en pahalı telefonu: Nokia 6500

Ünlü Youtuber ne kadar kazandığını açıkladı

Google Pixel 4'ün ilk görüntüsü ortaya çıktı

Xiaomi Mi 9'un konsept tasarımı ortaya çıktı

Bu sosyal medya araçlarını daha çok kullanacağız

Xiaomi'den süper hızlı şarj olan telefon

Japonya'da işler aksadı, robotların yarısı işten atıldı

5G'li Xiaomi Mi Mix 3'ün çıkış tarihi belli oldu

Apple'ın iPhone 11'i internete sızdı