Apple'a büyük darbe! Android'e süper özellik

Google, anlık mesajlaşma alanının önde gelen oyuncuları WhatsApp, Messenger ve Apple'ın iMesseage’ına karşı yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor

09.02.2018 Cuma 16:14
Güncellenme: 09.02.2018 16:15
Son kullanıcılar için Allo, kurumsal iletişim ise Hangouts uygulamalarını sunan Google, ayrıca Android telefonlarda basit bir SMS uygulaması olan Android Mesajlar uygulamasına sahip. Ancak bu uygulamaların hiçbirisi, en çok kullanılan anlık iletişim uygulamaları arasında yer almıyor.
 
Android Police sitesi, Google’ın mobil işletim sistemi için geliştirdiği en güncel Android Mesajlar uygulamasının kaynak kodlarını inceledi ve heyecan yaratan iki özelliğin ekleneceğini fark etti.
 
Google’ın Android Mesajlara eklemeyi planladığı ilk özellik, kullanıcıların bilgisayarları üzerinden de kısa mesajlar göndermesine olanak tanıyacak. Tıpkı WhatsApp Web gibi çalışacağı fark edilen sistem, bir QR kodun telefona okutulmasıyla birden fazla bilgisayardan kısa mesajlar gönderilmesini mümkün kılacak.
 
Google’ın ayrıca Mesajlar uygulamasını yeni özelliklerle donatarak, WhatsApp ve Apple iMessages ile rekabet edebilecek seviyeye getireceği söyleniyor. Daha yüksek çözünürlüklü görsel gönderme, karşıdakinin yazdığını gösterme ve anlık iletişim uygulamalarında görmeye alıştığımız birçok özelliğin uygulamaya dahil edilmesi bekleniyor.

En Çok Okunan
Teknoloji Haberleri

WhatsApp kullananlara müjdeli haber!

Huawei yeni amiral gemisini tanıttı

"Sıradan insanın soyu tükenecek"

iPhone XR için büyük sürpriz!

YouTube çöktü! Kullanıcılar isyan etti...

Winamp 2019 yılında geri dönüyor

Xiaomi Mi Mix 3 çıkış tarihi açıklandı!

Samsung Galaxy Note 9 Türkiye fiyatı düştü!

Elon Musk duyurdu: 6 ay sonra hazır

Android köklü değişikliklere gidiyor!