AÖF kayıt yenileme süresi uzatıldı!

AÖF kayıt yenileme işlemlerinin ne zamana kadar yapılması gerektiği merak ediliyordu. Yapılan açıklamaya göre AÖF kayıt yenileme süresi uzatıldı. AÖF kayıt yenileme sisteminde yapılan değişiklik de haberimizde yer alıyor.

06.10.2017 Cuma 09:43
Güncellenme: 06.10.2017 10:43

26 Eylül'de başlayan AÖF kayıt yenileme işlemleri 13 Ekim'de sona erecek. Peki AÖF ders seçimi nasıl yapılır?  AÖF kayıt yenileme sisteminde yapılan değişiklikler neler? İşte merak edilen tüm soruların cevapları...

AÖF KAYIT YENİLEME SİSTEMİ DEĞİŞTİ
 
2017-2018 Öğretim Yılından itibaren, kaydını yenileten öğrenciler tüm ders seçimlerini artık kendileri yapacak ve 45 AKTS krediye kadar ders seçebilecek.
 
Dolayısıyla, kaydını yenileten öğrenciler ilk olarak derslerini seçecek. Daha sonra seçtiği derslere göre hesaplanan ücreti yatıracak ve kaydını tamamlamış olacak. Böylece, öğrencinin ayrıca bağlı bulunduğu Açıköğretim Bürosuna gitmesine gerek kalmayacak.
 
2017-2018 öğretim yılı itibariyle, Açıköğretim Sisteminde artık istediğiniz dönemden ders seçebileceksiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; örneğin seçtiğiniz derslerden biri 3. yarıyıl dersi ise 5. yarıyıla kadar ders seçebilirsiniz
 
AÖF DERS SEÇİM İŞLEMİ NASIL YAPILIR?
 
Ders seçim işlemi üç aşamadan oluşmaktadır:
 
-Birinci aşamada aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.
 
-İkinci aşamada ders seçim işlemi yaparak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyeceksiniz.
 
-Üçüncü ve son aşamada ise yaptığınız ders seçim işlemini onaylamanız istenecektir. Yaptığınız ders seçim işlemini onaylamadığınız takdirde, ders seçim işleminiz geçersiz sayılacaktır. Ders seçimi işleminde değişiklik yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders seçim işlemi geçerli olacaktır ve ödeme bilgileri buna göre oluşacaktır. Ödeme yapıldıktan sonra ders ekle/sil işlemi yapılması mümkün değildir
 
Ders seçim işlemini tamamlayan öğrenciler, bilgi amaçlı olarak 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasının çıktısını alabilirler. Bu sayfada öğrencilerin ders ekle/sil işlemi sonucunda; Alacağı Dersler, Bıraktığı Dersler, Ödeme Bilgisi, Sınav Merkezi Değişiklik Tarihleri ve Sınav Tarihleri bilgileri yer almaktadır.

En Çok Okunan
Gündem Haberleri

Bayrağımızdan iğrenen, FETÖ'cü sanık mahkemede kıvırdı

Trump'tan Tillerson'a: Türkleri çok kızdırdık! Git ve...

PKK'lıların ele geçirilen villaları görüntülendi

Türkiye'nin yüzde 73’ü evden çalışmak istiyor

Kuzey Irak'a hava harekatı! Öldürüldüler

Bomba iddia: ABD DEAŞ bahanesiyle...

Hakan Bayrakçı gözaltına alındı

PKK yanlıları Çeçenistan savaşından Afrin yalanı üretti

Esenyurt'ta silahlı saldırı

Son dakika: Deniz Baykal'ın durumu...