Anne yargılanırken babayı tutukladılar

Tugay D. oğlu Mert D.’yi boşanma davaları süren eşi Sedanur D.’ye ve icra memurlarına teslim etmediği gerekçesiyle 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sedanur D. ise ‘oğluna eziyet’ suçundan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanıyor.

12.09.2018 Çarşamba 02:30
Güncellenme: 11.09.2018 23:46
Erzurum’da özel güvenlikçi 29 yaşındaki Tugay D. savcılığa başvurarak kız kardeşinin çektiği videoları delil olarak sunup, 23 yaşındaki eşi Sedanur D.’nin 4 yaşındaki oğlu Mert’i dövdüğünü iddia ederek, şikayetçi oldu. Bunun üzerine Sedanur D. hakkında çocuğuna şiddet uyguladığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Çekilen video görüntüleri üzerine Sedanur D.’nin Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada ‘altsoya ve çocuğa karşı eziyet’ suçundan 3 yıldan 8 yıla kadar hapsi istendi. 
Hukuk ve ceza davaları sürerken, Tugay D., 2’nci İcra Ceza Mahkemesi tarafından ‘çocuk teslimine muhalefet’ suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tugay D., geçen 31 Ağustos’ta tutuklanarak Erzurum Açık Ceza İnfaz Kurumu’na konuldu. Oğullarının tutuklanmasına tepki gösteren anne Şükran ile baba Ahmet D., yetkililerden yardım istedi. Ahmet D., “Torunumun şiddet görüntüleri izlenmeden velayeti annesine verildi. Evi 2 yıl önce kendisi terk etti ve bu sürede oğlunu sadece 2 kez aradı. Torunumu dövünce eşim karşı çıkıyordu. Kendisi ‘Size ne asarım da döverim de’ diye karşılık veriyordu. Anne olsaydı biz çocuğu verirdik ama çocuğu gider ‘Denize atarım, size yar etmem’ dedi. Oğlum Mert’e hem annelik hem babalık yaptı. Benim çocuğumu kurtarsınlar. Evladına sahip çıktığı için cezaevine girdi” diye konuştu.
 
‘Oğlumu öldürmeye çalıştı’
 
Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan annesini arayan Tugay D., yaşananları ağlayarak şöyle anlattı:
“Bir inat uğruna evlendiğini söyledi. ‘Ben başka birini seviyorum. Sevdiğim insan beni karnımdaki çocukla bile kabul ediyor yoksa canına kıyacak’ dedi. Oğlumuzun ölmesi için ilaç içti ve erken doğum oldu. Süt emzirmiyordu. Oğlum büyüyünce dövüyor, istemiyordu. Bıçakla üzerine yürüyordu. Evdeyken bile oğlumun kapısını kilitliyordum. Çocuğuma sahip çıkmış, canını korumuşum suç mu işlemişim?” Tugay D., eşinin şu anda Bursa’da olduğunu söyleyerek, “Cezaevine girmeden önce ben aradım kendisini, ‘Ben yoğun insanım, çalışıyorum, meşgulüm. Çocuğu götürüp, avukata vereceksin, sen de içeride yatacaksın’ dedi. Hadi gelsin alsın, baksın çocuğuna. Ama yok, benim annem- babam bakıyor oğluma. Bu nasıl iş, ben anlayamıyorum” diye konuştu.
 

En Çok Okunan
Gündem Haberleri

Bakan Soylu'dan taciz iddiasıyla ilgili flaş açıklama: Elimizde öyle bir belge var ki...

Dr. Ümit Aktaş: Bu kadar hasta olmamızın sebebi...

Yüksek Hızlı Tren bir ilki gerçekleştirdi! 4 saat 45 dakika..

İstanbul Valiliği duyurdu! Ev sahibi olan herkesi ilgilendiriyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kemal Karpat'ın vefatı için mesaj yayımladı

Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! 2 ay sonra maaş alacaklar...

Bakanlık: Dilovası’nda bir anormallik yok

Kamu personeline 1 gün fazla rapor yazan doktorun 2 yıl hapsi istendi

Tarihçi Kemal Karpat vefat etti

MHP istedi, Alparslan Türkeş Üniversitesi torbadan çıkarıldı!