Amacımız başarılı rol modelleri desteklemek

Mustafa V. Koç Spor Ödülü bu yıl ilk Türk kadın güreşçi Yasemin Adar’a giderken törende konuşan Caroline Koç, “İyi refah seviyesi sadece ekonomi ile olmaz. Kültür, sanat ve sportif başarı ile olur. Biz de başarılı rol modelleri ödüllendirip sportmenliği teşvik ediyoruz” dedi

12.09.2018 Çarşamba 02:30
Güncellenme: 11.09.2018 23:08

Başarılı ve vizyoner iş insanı kimliğinin yanı sıra spora büyük katkılarda bulunmuş Mustafa V. Koç’un bu alandaki vizyonunu sürdürmek amacıyla, ‘Olimpik Değerlere Katkı’ temasıyla düzenlenen Mustafa V. Koç Spor Ödülü sahibini buldu. Koç Holding ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliğiyle bu yıl 2’nci kez düzenlenen Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nü, 2017’de dünya, 2016-2017-2018’de Avrupa şampiyonu olan ilk Türk kadın güreşçi Yasemin Adar kazandı.

Yasemin Adar, tasarımcı Ivan Chermayeff tarafından dizayn edilen ödülü, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Mustafa V. Koç Spor Ödülü Jüri Başkanı Caroline Koç’un elinden alırken, aynı zamanda toplam 200 bin liralık maddi ödüle de sahip oldu.

Başarının önünde tuttu

Törende konuşan Caroline Koç, “Mustafa’yı sizlerin huzurunda bir kez daha anmak, Mustafa’yı Mustafa yapan değerleri anımsamak için bir aradayız. Olimpik değerler olarak nitelenen, dostluk, mükemmellik ve saygı, Mustafa’nın sadece sporda değil, günlük hayatında da benimsediği ve yaşattığı değerlerdi. Sporun birleştirici gücüne inanır, dostluğu ve dayanışmayı geliştirmesini çok önemserdi. Sadece kazanmak için yarışmazdı. Sportmenliği ve ‘fair play’i, başarının önünde tutardı” şeklinde konuştu.

Sadece ekonomik büyüme yetmez

Çocuklar ve gençleri değerli rol modellerle tanıştırmanın, onları motive edeceğini ve yön göstereceğini vurgulayan Caroline Koç, şunları kaydetti: “Daha çok gencimizin sporu ve olimpik değerleri bir hayat tarzı olarak benimsemesi için, çocukların küçük yaşta spora aile ve eğitim kurumlarında teşvik edilmesini, sporun devlet ve özel sektör tarafından desteklenmesini önemli buluyorum. Unutmayalım ki ülkemiz için arzuladığımız refah ve kalkınma seviyesi sadece ekonomik büyüklükle değil, kültürel zenginlikle, sanat sevgisiyle, eğitim kalitesiyle ve sportif başarılarla elde edilebilir.”

Yetenekli gençlere destek

Caroline Koç, Mustafa V. Koç Spor Ödülü ile amaçlarının, başarılı rol modelleri ödüllendirmek, spora tutkusu ve yeteneği olan gençleri desteklemek, sportmenliği ve etik değerleri teşvik etmek olduğunu vurguladı. Koç, birçok alanda olduğu gibi sporda da kadınların başarılarının daha büyük sembolik etkileri bulunduğunu dile getirerek, özellikle gelişmekte olan ülkelerden çıkan başarı hikayelerinin, uluslararası camia için daha fazla önem taşıdığını ifade etti.

En Çok Okunan
Ekonomi Haberleri

Konut kredisi faiz oranları düşer mi?

Emekliye güzel haber! Aylık kazanç bin 472 lirayı bulacak

VakıfBank, kredi faiz oranlarını indirdi

Halde büyük vurgun! 1 liraya alıp 9 liraya sattılar

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildi...

Bakan Albayrak'tan flaş dolar açıklaması: Trend aşağı yönde ilerledikçe...

Milyonları ilgilendiriyor! Mazot ve gübre ödemeleri yarın...

Ev kadınıydı, fabrika kurdu 7 ülkeye mobilya ihraç ediyor

Son dakika... Bakan Soylu açıkladı! 27 bin 180 personel alınacak

Dev destek! KOBİ’lere 5.6 milyar lira...