Trabzonspor resmen açıkladı! Burak Yılmaz'a şok...

Trabzonspor Kulübü, TFF'ye şikayette bulunan Burak Yılmaz'ın kaptanlık görevinin alındığını resmi siteden duyurdu.

11.09.2018 Salı 20:17
Güncellenme: 11.09.2018 22:47
Geçtiğimiz günlerde alacaklarından dolayı Trabzonspor'u TFF'ye şikayet eden Burak Yılmaz ile ilgili bordo-mavili kulübün yönetim kurulundan önemli bir karar çıktı. Trabzonspor Yönetim Kurulu, oyuncunun kaptanlık görevinden alınması yönünde bir karara vardı. 

Trabzonspor'u alacakları nedeniyle TFF şikayet eden Burak Yılmaz ile yönetim arasında gerilim büyümüş ve yönetim resmi siteden yıldız golcüyle ilgili sert bir açıklama yayımlamıştı. 

Açıklamada, Burak Yılmaz'ın kulübe olan maliyeti ve yapılan ödemeler hakkında bilgi verilirken, golcü oyuncunun bu davranışı kınanmıştı.

Trabzonspor'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Profesyonel futbolcu Burak Yılmaz'ın takım kaptanı sorumluluklarını taşımadığı gerekçesiyle, kendisinden bu görev alınmıştır.
 
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas, ''Bu akşam gerçekleşen haftalık olağan yönetim kurulu toplantımızda Trabzonspor Kaptanının hem futbolcu arkadaşlarına, hem de yeni nesil genç Trabzonsporlulara örnek olması gerektiğinden hareketle, profesyonel futbolcu Burak Yılmaz'dan kaptanlık görevinin alınmasına oy birliğiyle karar verilmiştir” dedi.
 
“Ayrıca, oyuncularımızın gerek yazılı ve görsel yayın organları gerekse sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamalarda daha dikkatli davranmaları hususunda gerekli uyarılar yapılmıştır” diyen Kafkas, “Bu doğrultuda profesyonel futbolcularımızın açıklamalarında disiplin ihlali gerektiren durumlar olması halinde, yönetmelikler gereği cezai yaptırımların uygulanacağının altını bir kez daha çizmek isterim” diye konuştu."

 

En Çok Okunan
Futbol Haberleri

Eren Derdiyok Çin yolcusu!

Alan transferinde beklenmedik gelişme!

Yeni Malatyaspor'un zirve yürüyüşü!

Güneş'ten itiraf: "Futbolcuların haberi yoktu"

Beşiktaş'ta Burak Yılmaz krizi! "Hırsız..."

Yeni hocası Love'ı açıkladı! Görevi...

Tosic'e 51 milyon TL!

Cihat Arslan: "Utanç duyuyorum"

Galatasaray'dan Emre Çolak ve forvet açıklaması

Akhisarspor’da kadro skandalı! Kural hatası...