Duygun Yarsuvat patladı! Olağanüstü Genel Kurul'u iptal edin...

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulunu, 22 Eylül'de, çoğunluk sağlanamaması durumunda ise 29 Eylül'de düzenlenmek üzere karar aldığı olağanüstü genel kurul toplantısını iptal etmeye çağırdı.

12.09.2018 Çarşamba 16:01
Güncellenme: 12.09.2018 16:04
AA
Galatasaray Lisesinde gerçekleştirilen eylül ayı divan kurulu  toplantısının güncel konular bölümünde söz alan Yarsuvat, yönetimin, kulübe ait  gayrimenkullerin değerlendirilmesi başta olmak üzere genel kuruldan bir takım  yetki talibinde bulunacağı olağanüstü kongrenin sarı-kırmızılı camiada  bölünmelere neden olacağını ifade etti.
 
Duygun Yarsuvat, Galatasaray Kulübünün önemli gayrimenkullere sahip  olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
 
"Gayrimenkullerimizin değerlendirilmesi tabii ki söz konusudur ama  bunların hiçbirini elden çıkaramayız. Burada satmak sözcüğü kullanılmıyor ama  farklı ifadeler var. Bunları sermaye olarak bir şirkete koyarsanız bu gayrimenkul  artık sizin değildir. Galatasaray'ın hiçbir gayrimenkulünü satmak için böyle  dolaylı bir yolu denememek lazım. Bu, Galatasaray'ın aklıyla alay etmek anlamına  gelir. Bu, bizi rencide edici bir tekliftir. Dolayısıyla gayrimenkullerle ilgili  bu olağanüstü genel kurul maddelerinin hepsinin reddedilmesi lazım. Ayrıca  değerlendirilmek istenen gayrimenkulün önce plan ve projesinin bildirilmesi  gerekir. Sonra genel kuruldan onay istemek icab eder."
 
Yönetim kuruluna seslenen Yarsuvat, "Yönetim kurulu, lütfen bu toplantıyı iptal edin. Galatasaray'ın daha fazla yara almasına müsade etmeyin. Galatasaray'da bölünme olabilir buna müsade etmeyin. Biz artık yeni bir seçim  yapmak istemiyoruz. Sizlerle yola devam etmek istiyoruz ama mecbur bırakırsanız  istemediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalabiliriz." ifadelerini kullandı.
 
 Toplantında söz alan birçok divan kurulu üyesi de olağanüstü kongrenin iptal edilmesi talebinde bulundu.
 
  
 

En Çok Okunan
Futbol Haberleri

Galatasaray'ın yeni transferi sağlık kontrolünden geçti

Dani Alves bombası! Süper Lig devine...

AK Parti'den yeni yasa teklifi

Fenerbahçe'de kriz! Tam 3 futbolcu...

Ryan Babel imzaya geliyor!

Yusuf Yazıcı'ya 15 milyon euroluk yeni teklif!

Kartal haber bekliyor! Yeni Atiba...

Barcelona'dan Neymar'a senelik 239 milyon!

Roberto Soldado paylaşılamıyor!

Rodallega 200 bin euro ucuza gitti!