Almanya'da PKK gösterileri yasaklandı

Almanya'da sık sık gösteri düzenleyen ve terör örgütü PKK'ya yakın kuruluşların çatı örgütü olan Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi'ne (NAV-DEM) bundan sonra gösteri izin verilmeyeceği açıklandı.

14.02.2018 Çarşamba 23:00
Güncellenme: 15.02.2018 02:00
AA
Köln Emniyet Teşkilatı, NAV-DEM'in Afrin'e yönelik Zeytin Dalı  Harekatı'nı bahane ederek yarın Köln ve Leverkusen kentlerinde yapmak istediği  iki gösterinin de yasaklandığını duyurdu.
 
Gösterilerin yasaklamasına gerekçe olarak, Almanya'da terör örgütü  kabul edilen PKK'nın yasaklı sembollerinin ve terör örgütü liderinin  posterlerinin taşınması ve bundan sonraki gösterilerde de taşınarak suç işleme  ihtimalinin yüksek oluşu gösterildi.
 
NAV-DEM'in geçen cumartesi günü Köln'de yapmak istediği gösteriye de  izin verilmemişti.
 
NAV-DEM'in 27 Ocak tarihinde Köln'de düzenlediği protesto gösterileri,  terör örgütü elebaşı Öcalan'ın posterleri ile yasaklı PKK paçavralarının açılması  sonucu durdurulmuş, ardından gösteri yasa dışı ilan edilerek dağıtılmıştı.
 
 Yine NAV-DEM'in 4 Kasım 2017'de Düsseldorf'ta düzenlediği gösteri  benzer gerekçeyle durdurulmuş, terör örgütü yandaşları taşkınlık çıkararak  polisle çatışmıştı.
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

Son dakika... İsrail: İlk biz kullandık!

Genelevden teklif: Şampiyon olursanız tüm takımı...

'İsrail hesap verecek!'

Son dakika.. Bomba yüklü araçla saldırı! Ölü sayısı yükseliyor

Feci ölüm! Havada çarpışıp yere çakıldılar!

Son dakika... 'İran yumruğunu atacak!'

Fazla hijyenik yaşam 'lösemiye yol açıyor'

Son dakika... Filistin'den flaş hamle

Son dakika... ABD'den flaş hamle! Çıldırtacak

Muhalif prens çağrı yaptı: Selman'ı devirin!