AK Parti’nin İş Bankası’nda hisse devri için taslağı hazır

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği AK Parti’nin son MKYK toplantısında, İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin Hazine’ye devri gündeme geldi.

13.02.2020 Perşembe 10:28
Güncellenme: 13.02.2020 10:29
AK Parti’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, devire ilişkin hazırladığı taslak konusunda sunum yaptı. Erdoğan, taslak üzerinde biraz daha çalışılmasını isteyerek, “Bir an önce getirin” talimatını verdi.
 
ATATÜRK’ÜN VASİYETİ EKRANDA
 
Canikli’nin sunumu sırasında, Atatürk’ün el yazısıyla kaleme aldığı vasiyeti ile CHP hisseleriyle ilgili Menderes dönemindeki tartışmalara ilişkin Meclis tutanakları ekrana yansıtıldı. Sunumda, Siyasi Partiler Yasası’na göre partilerin bu şekilde malvarlığının olamayacağı savunulurken, CHP’nin bu hisseler üzerinden taşınır ve taşınmazlarının, hatta zeytinliğinin bile bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Taslağa göre CHP’nin İş Bankası’ndaki hisseleri Hazine’ye devredilirken, CHP’nin bankadaki yönetim kurulu üyelikleri de sonlandırılıyor.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hisse devri yöntemine ilişkin farklı görüşlerin dillendirildiği toplantıda, Canikli’ye, “Tekrar çalışın ve bir an önce getirin” talimatını verdi. (Hürriyet)

HABER ÖNERİLERİ

Çin: "Aşıyı bulduk"

Bakan Soylu paylaştı! 'Eyvallah Rıza Baba'

Kıbrıs Rum kesiminde "kapalı Maraş" telaşı

Altuğ Verdi'nin şehit edilmesi davasında 10 zanlı tutuklandı

Sabiha Gökçen'deki kazada kaptan pilot hakkında karar!

Bakan Akar, İngiltereli mevkidaşı ile görüştü

Türkiye için ilk olacak!

Canan Karatay'dan olay korona virüs açıklaması!

5 gün önce ortadan kaybolan kızlar kaçma planı yapmış!

'Biri İmamoğlu'na söylesin lütfen"