AK Parti'den Güneydoğu kampanyası

AK Parti, Cumhurbaşkanlığı sistemini Güneydoğu'ya anlatmak için özel bir kampanya yapacak

10.02.2017 Cuma 11:08
Güncellenme: 10.02.2017 11:10

AK Parti’nin referandum kampanyasının Güneydoğu ayağı, farklı bir yaklaşımla ele alınıyor. Hendek terörü yüzünden mağdur olan bölgede yaklaşık bir aydır saha çalışması yapılıyor. AK Parti teşkilatları tarafından sivil toplum kuruluşları, bölgenin önde gelen kanaat önderleri ve aşiret liderleriyle istişare toplantıları gerçekleştiriliyor. İl, ilçe ve mahalle düzeyinde ekipler oluşturularak tek tek ev ziyaretleri yapılıyor.

AK Partili görevliler, terör yorgunu Kürt seçmene referandumda ‘evet’ çıkmasının bölgeye katkı sağlayacağını anlatıyor. Yürütülen çalışmalarla ilgili Karar’a bilgi veren AK Parti’nin bölge temsilcileri, şunları söyledi:

“Kürt halkını devletle barıştırma vesilesi olacak bir referandum sonucu bekliyoruz. Eskiden Diyarbakır’da ev ziyaretleri mümkün değildi. Örgüt çok etkindi. İnsanlar korkuyordu. Şimdi ise çat kapı evlere gidiliyor. Arkadaşlarımızı iyi karşılıyorlar. Sataşmalar münferit düzeye düştü. Kürt halkı, sivillere yönelik eylemleri sonrası PKK’dan nefret edecek boyuta geldi. 15 Temmuz da bir kırılma oldu. FETÖ’nün yıllarca yanlış yaparak bölge insanını devletten soğuttuğu herkes tarafından anlaşıldı.”

KARAR

HABER ÖNERİLERİ

CHP’de ‘istifa’ süreci başlıyor

AK Parti'den yerel seçim açıklaması

TBMM Başkanı Azerbaycan'a gitti! Havaalanında duygusal anlar

Eski HDP Milletvekili İbrahim Ayhan kalp krizinden öldü

Son Dakika... Bakan Albayrak Almanya'da: Yeni dönem başladı

İttifak yapılırsa 13 il AK Parti ve MHP’ye geçebilir

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

AK Parti'de kritik toplantı!

Bahçeli'den en çok merak edilen konuya yanıt: İstanbul'da aday çıkarmayacağız

İstanbul'a aday olacak mı? Muharrem İnce'den net cevap