Acılı baba o anları anlattı: Onları görünce...

Şule Çet'in babası İsmail Çet, "Mahkeme salonunda şüphelilerle karşılaştım. Onların bulunduğu ortamda bir an nefes alamadığımı zannettim" dedi.

10.02.2019 Pazar 09:07
Güncellenme: 10.02.2019 09:09
Sabah gazetesinden Gül Kireklo'nun haberine göre, Ankara'da 29 Mayıs'ta Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in (23), lüks bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek ölümüyle ilgili davada, şüpheliler hakim karşısına çıktı. Sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand, 'cinayet', davası 'nitelikli cinsel saldırı' ve 'hürriyeti tahdit' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı. 6 Şubat'taki duruşmada mahkeme salonunda acılı baba İsmail Çet de vardı. Oğlu Şenol, gelini ve 2 torunu ile oturduğu evin her yanında biricik Şule'sinin fotoğrafları vardı. Şule'nin odasında askıya astığı beyaz gömleği ile kot ceketi hala onun astığı gibi duruyor. Acılı baba "Ben onlara sarılıyorum. Şule'ye sarılır gibi. Kokluyorum sanki nazlı çiçeğimi koklar gibi" diyor.
 
'ONLAR CEZA ALACAK'
 
Giresunlu olan acılı baba İsmail Çet, "Mahkeme salonunda onların bulunduğu ortamda bir an nefes alamadığımı zannettim. Ama tüm gücümle durdum ayakta. Kızımın arkasında durdum. Eşim öldüğünde Şule 13 yaşındaydı. İki yavrum da annesiz kaldı. Oğlum Şenol'a da Şule'ye de hem annelik hem babalık yaptım. Şimdi de bırakmayacağım yavrumun hakkını. Onlar ceza alınca adalet bir babanın yüreğindeki yangına bir nebze olsun su serpecek. Kızım da mezarında rahat uyuyacak" dedi.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın da davaya müdahil olmasının kendisine güç verdiğini belirten baba Çet, "Tek isteğim bir baba olarak bunların cezalandırılmaları" dedi. Şule Çet'in ağabeyi Şenol Çet de kardeşinin yükseklik korkusu olduğunu belirterek, "Şule yüksekten korkardı. 20'nci kattan nasıl atlasın" diye konuştu.

HABER ÖNERİLERİ

5 milyon TL'lik vurgun! Aralarında Öğretmenler de var

Sakarya'da 58 asker erken terhis oldu

'Eşim balık-ayrandan zehirlenip öldü' dedi, gerçek 5 yıl sonra ortaya çıktı!

O görüntüler şoke etmişti... İkisi de yakalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump'tan yaptırım olacağı izlenimi almadım

Meteoroloji'den Marmara için flaş uyarı!

Şehit Eren Bülbül'ün adı ilk yerli ve milli SİHA'sına verildi

THY'nin rüya uçağının adı belli oldu!

Ünlü doktor hayatını kaybetti

FETÖ’den yargılanan eski Yargıtay üyesine hapis cezası