ABD'li milyarderden Bitcoin uyarısı: Sonu kötü!

ABD'li milyarder ve yatırımcı Warren Buffett, "Kripto paralar hakkında genel olarak şunu kesinlikle söyleyebilirim ki bunlar kötü şekilde sonuçlanacak" dedi

11.01.2018 Perşembe 01:02
Güncellenme: 11.01.2018 01:03
AA
Dünyanın en zengin 3'üncü kişisi olduğu belirtilen 87 yaşındaki Buffett, ABD'li CNBC televizyon kanalına, Bitcoin gibi kripto para birimleri hakkında değerlendirmede bulundu.
 
AA'nın haberine göre; Buffett, açıklamasında, "Kripto paralar hakkında genel olarak şunu kesinlikle söyleyebilirim ki bunlar kötü şekilde sonuçlanacak" ifadesini kullanırken, bunun nasıl ve ne zaman gerçekleşeceği hakkında bilgisi olmadığını ifade etti.
 
Geçen ay piyasaya sunulan Bitcoin vadeli işlemlerinde satın alma yapmadığını belirten Buffett, bu vadeli işlemlerde uzun veya kısa pozisyon almadığını da dile getirdi.
 
Buffett, kasım ayı sonunda yaptığı bir açıklamada, Bitcoin'in değer üreten bir varlık olmadığını vurgulayarak, Bitcoin'in gerçek bir değerinin olduğu görüşünü "şaka", kripto para piyasasını da "balon" olarak nitelendirmişti.
 
Uzmanlar, kripto para birimlerinin geçen yıl popüler hale gelerek çok hızlı yükseldiğine dikkati çekerken, kripto paralarda görülen sert düşüşlerin yatırımcıları kısa sürede büyük zarara uğratabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.
 
Buffett, bugün itibarıyla 88,2 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 3'üncü kişisi kabul edilirken, başkanı olduğu Berkshire Hathaway yatırım firması 508 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük şirketleri arasında 6'ncı sırada yer alıyor.

HABER ÖNERİLERİ

Vatandaşlardan tepki gelmişti! Fiyatı 8,5 TL oldu

Söylentisi bile fiyatları düşürdü!

İstanbul ve Kocaeli yerin altından da birleştiriliyor

Çalışanlar dikkat! Bunu yaparsanız kovulabilirsiniz

Türkiye için güzel haber! 20 milyar dolara çıkacak

Yerli otomobille ilgili flaş açıklama: Kimseyi kopyalamaya ihtiyacımız yok

Bakan Albayrak: Yeni Ekonomi Programı finans çevrelerinde güçlü karşılık buldu

Komşular için dükkanlar gece de açık olacak

Japon devi sektörü karıştırdı

TOKİ'nin indirim kampanyası cuma günü sona eriyor