Yargı yolu açıldı! 7 yıl hapis...

Paris Tahkim Mahkemesi, Fenerbahçeli Mathieu Valbuena’nın seks kasedi şantajı incelemesine yapılan itirazı görüştü, soruşturmayı onaylayarak Karim Benzema’ya mahkeme yolunu açtı.

09.11.2018 Cuma 15:13
Güncellenme: 09.11.2018 15:15
Fenerbahçeli futbolcu Mathieu Valbuena’nın seks kasedi şantajı olayında, Fransa’da bir mahkemeden dün bir karar çıktı. Real Madrid'in Fransız yıldızı Karim Benzema üç yıl önce, milli takımdan arkadaşı Valbuena'ya yapılan seks kaseti ile şantaja katkıda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınmış, başka diğer isimlerle birlikte hakkında soruşturma başlatılmıştı. 
 
Benzema ve beş diğer isim 
 
Benzema’nın Fransa Milli Takımı ile yollarının ayrılmasına da yol açan olayla ilgili incelemeler sürerken, Paris Tahkim Mahkemesi bugün konuyla ilgili bir karara vardı. Savunma tarafının itirazlarını görüşen mahkeme, ‘Polis yöntemlerinin sorgulanamayacağı’ gibi bir gerekçeyle Valbuena’ya şantaj olayıyla ilgili yapılan soruşturmayı onayladı. Bu kararla birlikte olayın davaya dönüşmesinin, Benzema ve diğer suçlanan beş isimin yargılanmasının yolunun açıldığı değerlendirmesinde bulunuldu. 
 
7 yıl hapis cezası alabilir 
 
Soruşturmaya yakın bir kaynak, Valbuena'ya santaj yapan ekipten bir kişinin Benzema'nın çocukluk arkadaşı olduğunu ve bu kişinin 'isteğiyle' Benzema'nın, Valbuena ile iletişime geçerek şantajda aracı rol oynadığı iddialarıyla bundan üç yıl önce soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmayı yöneten savcının, Benzema'nın, Valbuena'ya '150 bin Euro'yu ver kurtul' demesi üzerinde durduğu, yıldız futbolcunun suçlu bulunması halinde 7 yıl hapis cezası alabileceği bilgisi o dönem basına yansımıştı.  
 
‘Seks kasedi olayı beni sertleştirdi’
 
Mathieu Valbuena Belçika basınına özel bir röportaj verdi. Anderlecht maçı öncesinde bu ülkeden gazetecilerle görüşen ve sözleri dün yayınlanan futbolcuya seks kasedi şantajı ile ilgili de soru yöneltildi. ‘Seks kasedi olayı beni sertleştirdi, geçmişimde beni daha güçlü biri yapan hadiseler var’ diyen yıldız futbolcu, Fransa Milli Takımı’na alınmamasıyla ilgili olarak “Kaçınılmaz olarak hayal kırıklığı yarattı. Şimdi artık Fransa Milli Takımı’na gerçek bir taraftar olarak bakıyorum. Ve de o formayı 50’den fazla kez gururla giymiş biri olarak...
 
(Onur Dinçer / Skorer) 

HABER ÖNERİLERİ

Serkan Balcı: "Burak Yılmaz, İstanbul'a gelecektir"

Hollanda kazandı, Almanya küme düştü!

Ozan Tufan benini aldırdı!

Metin Türel hayatını kaybetti

Pepe alacakları için TFF'ye başvurdu!

Fatih Terim'den Diego Reyes'e veto!

Türk antrenör Taşkın Aksoy: "Beşiktaş beni istedi"

Galatasaray hukuk zaferi olarak duyurdu!

Fenerbahçe'de Zinchenko sesleri!

Ozan Kabak'a 5 yıllık zamlı sözleşme!