Ufuk Sarıca takımını kutladı

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası D Grubu 5. ve son maçında Letonya'ya 89-79 yenilen A Milli Takım'da başantrenör Ufuk Sarıca, yaptıkları basit hataların sonuca etki ettiğini kaydetti.

08.09.2017 Cuma 00:06
Güncellenme: 08.09.2017 00:08
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda  bulunan Ufuk Sarıca, "Grupta kaybettiğimiz diğer 2 maça çok benzer bir oyun  çıkardık. Ortaya koyduğumuz mücadele anlamında her şey yerli yerindeydi ama  basketbol aklı olarak iyi oynadığımız kısım azdı." dedi.
 
Maçı kazanabilecek noktaya geldiklerini aktaran Sarıca, "Karşımızda  iyi bir rakip vardı. Tecrübeliler ve akıcı bir basketbol oynuyorlar. Sonuçta maçı  kazanma noktasına geldik, coşkuyu sahaya yansıttık. O noktada yapılan 2 top kaybı  ve verilen bir sportmenlik dışı faul kararı, maçın bittiği an oldu." diye  konuştu.
 
Sarıca, turnuvanın başından itibaren takımdaki herkesin elinden geleni  yaptığına dikkati çekerek, "Kazanmak için oynayan, sevilen, sempati duyulan bir  milli takım ortaya çıkardık. Sonuçta bugün kaybettik ve grubu 4. sırada bitirdik.  Ben son 16 turuna kalındığı için takımımı kutluyorum." ifadelerini kullandı.
 
Milli oyuncu Sinan Güler de grupta kaybettikleri maçların bir  benzerinin Letonya karşısında gerçekleştiğini söyleyerek, "Maça biraz yavaş  başladık ancak ardından toparlandık. Oyuna ortak olduk. Sonunda ise küçük hatalar  yaptık ve atışlar kaçırdık. Daha önce kaybettiğimiz 2 maçtakine benzer şekilde  kritik hatalar oldu." şeklinde görüş belirtti.
 
Letonya cephesi
 
Letonya Başantrenörü Ainars Bagatskis, oyuncularını Türkiye  karşısındaki mücadelelerinden dolayı övdü.
 
Maç öncesinde olası sonuca göre gruptaki durum konusunda hiçbir şey  düşünmediklerini vurgulayan Bagatskis, "Sadece oyunumuzu oynamak için sahaya  çıktık. Zaten çok güzel bir atmosfer vardı. Kenardan gelen oyuncuların skora  katkısı 45 sayı oldu. Bu çok önemli bir durum. Mental olarak ne kadar güçlü bir  takım olduğumuzu gösterdik." ifadelerini kullandı.
 
Letonyalı oyuncu Janis Blums da mental anlamda ne kadar hazır  olduklarını gösterdiklerini vurgulayarak, Türkiye'ye karşı zorlu bir mücedele  verdiklerini ve takım karakterlerinin bir kez daha ortaya çıktığını aktardı.
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

"Bütün kupaları alabiliriz"

Galatasaray'dan Çin'e transfer oldu

Zeljko Obradovic: "Geleceğimle ilgili..."

Yıldız oyuncu Beşiktaş'a resmen veda etti

Fenerbahçe Doğuş transferi açıkladı

Euroleague'in favorisi Fenerbahçe Doğuş!

Cedi Osman: "James ile oynamak..."

Fenerbahçe Doğuş, Barcelona'yı devirdi!

Bogdan Bogdanovic sabah idmanına katılmadı

Avrupa Şampiyonu Galatasaray İstanbul'da