UEFA soruşturma başlattı!

UEFA, Finansal Fair-Play Kuralları ile ilgili olarak Paris Saint-Germain hakkında soruşturma başlattı.

01.09.2017 Cuma 20:12
Güncellenme: 02.09.2017 00:14

UEFA'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; son dönemdeki transfer aktiviteleri nedeniyle PSG'nin başa baş bütçeyi ne kadar tuttuğu yakından incelenecek.

UEFA Finansal Fair-Play Soruşturma Birimi, PSG'nin durumunu tam olarak değerlendirmek için önümüzdeki aylarda toplantı yapacak.

Fransız ekibi, transfer döneminde 222 milyon euro karşılığında Barcelona'dan Neymar'ı transfer etmiş, son olarak da Monaco'nun genç yıldızı Mbappe'yi 180 milyon euroluk satın alma opsiyonuyla kiralamıştı.

Paris Saint-Germain'den Finansal Fair Play açıklaması  

Fransa'nın Paris Saint-Germain (PSG) takımı, UEFA'nın,  yapılan transferlerle ilgili Finansal Fair Play (FFP) kapsamında soruşturma  açmasının "sürpriz" olduğunu bildirdi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, kulübün, bu yaz yaptığı bütün  transferlerin etkileri hakkında UEFA Finansal Fair Play ekiplerini, yükümlü  olmasa da bilgilendirdiği belirtildi.
 
UEFA'nın, Finansal Fair Play çerçevesinde PSG kulübüne resmi  soruşturma açmasının ve transferler kapsamında kulübün gelir-gider dengesini  inceleyeceğini bildirmesinin "sürpriz" olduğu kaydedilen açıklamada, "Kulübümüz,  2017-2018 mali yılı için UEFA Finansal Fair Play kurallarına tam anlamıyla  uyacağına emindir." ifadeleri kullanıldı.
 
Kulübün Avrupa futbol kurumları ile son altı yıl içerisinde güvenilir  bir ilişki geliştirdiği ve her zaman tamamıyla şeffaf bir yönetim sergilediği  belirtilen açıklamada, bu çerçevede son günlerde de UEFA yetkilileri ile çeşitli  temaslar yapıldığı bildirildi.
 
Diğer taraftan 2017-2018 sezonu için kulüpten ayrılan futbolculardan  104 milyon avrodan daha fazla gelir elde edildiği ifade edilen açıklamada,  halihazırda kulüpte bulunan futbolcuların da bir sonraki iki transfer dönemi için  kulübe önemli gelirler sağlayabilecek kapasitede olduğu kaydedildi.
 
Kulübün transfer dışı gelirlerinin son yıllarda arttığına da dikkat  çekilen açıklamada, kulübün bu gelirlerini yüzde 20-40 oranında arttırma  potansiyeli olduğu ifade edildi.
 
Açıklamada, önümüzdeki günlerde kulübün UEFA'nın sorularını yanıtlamak  için diyalog içinde ve şeffaflıkla hareket edeceği de belirtildi.
 
Başkent ekibi Barcelona'dan Brezilyalı futbolcu Neymar'ı 222 milyon  avroya transfer etmiş, transferin son gününde Monaco'dan Kylian Mbappe'yi 180  milyon avro satın alma opsiyonuyla bir yıllığına kiralık olarak kadrosuna katmıştı.
 

HABER ÖNERİLERİ

Fenerbahçe'de bir dönem resmen kapandı

Yıldız futbolcu imzayı attı!

İşte Amrabat'ın yeni takımı

Barcelona'dan dudak uçuklatan gelir

Güneş, Talisca'nın boşluğunu onunla dolduracak

Cocu transferleri değerlendirdi

Hırvatistan'da çılgın kutlama

Fenerbahçe'den KAP'a açıklama

Serdar Aziz hedefini Vatan'a açıkladı

Toure'nin menajeri açıkladı! Türkiye'ye...