UEFA'dan çifte standart!

Nice-Vitesse maçında yaşanan 15 dakikalık elektrik kesintisine rağmen Fransız ekibine soruşturma açılmamış olması, akıllara Beşiktaş için başlatılan incelemeyi getirdi.

05.10.2017 Perşembe 15:48
Güncellenme: 05.10.2017 15:49
Beşiktaş-RB Leipzig karşılaşmasında yaşanan elektrik kesintisinin ardından UEFA siyah-beyazlılara soruşturma açtı. Şampiyonlar Ligi yönetmeliğinin 32. maddesi gereği ışık arızasının, ev sahibi ekibin 'yetersiz organizasyon'u bağlamında ele alındığı duyuruldu.
 
Vodafone Park'da yaşananların bir benzeri, geçen hafta Allianz Riviera'da oynanan Nice-Vittesse mücadelesinde tekrarlandı. Fransa'daki UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasını ev sahibi ekip 3-0 kazanırken, maçın ikinci yarısında mücadele bir süre durakladı.
 
Allianz Riviera'da 52. dakikada elektriklerin kesilmesiyle duran maç yaklaşık 15 dakika sonra yeniden başladı. Kesintinin yaşanmasının ardından ışıklandırma problemi nedeniyle maçın durduğunu anons edildi.
 
Beşiktaş maçından iki gün sonra öğle saatlerinde disiplin soruşturmasını duyuran UEFA, Nice maçının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen, Fransız kulübüne henüz soruşturma açmadı. EURO 2016 maçlarına da ev sahipliği yapan Allianz Riviera, 2013'te açılmıştı. 
 
(Skorer)
 

HABER ÖNERİLERİ

Tarihin en pahalı transferi gerçekleşti!

Cocu'nun 11'inde yeri garanti olan tek isim...

Fenerbahçe'de operasyon sürüyor! 4. transfer...

Fenerbahçe'de Mehmet Ekici depremi!

Onyekuru o sözleri unutmadı

İşte Tarık Çamdal'ın yeni adresi...

Ozan Tufan depremi! Phillip Cocu...

Cocu, duran topların önemine dikkat çekti

Comolli'nin asıl bombası ortaya çıktı!

Fenerbahçe'nin istediği Ospina Beşiktaş'la anlaştı!