Türk takımının 6 puanını sildi!

FIFA Disiplin Komitesi tarafından 6 puan silme cezası verilen TFF 1. Lig ekiplerinden Grandmedical Manisaspor'un yönetim kurulu, tenzil edilen 6 puanın iade edilmesi noktasında girişimlerin devam edildiğini bildirdi.

17.11.2017 Cuma 18:33
Güncellenme: 17.11.2017 18:35
FIFA Disiplin Komitesi tarafından 6 puan silme cezası  verilen TFF 1. Lig ekiplerinden Grandmedical Manisaspor'un yönetim kurulu, tenzil  edilen 6 puanın iade edilmesi noktasında girişimlerin devam edildiğini bildirdi. 
 
Manisaspor Kulübünden yapılan yazılı açıklamada, FIFA Uyuşmazlık Çözüm  Kurulundaki ihtilaflı Ariza Makukula dosyası nedeniyle, FIFA Disiplin Komitesi  tarafından kulübe 2017-2018 sezonu için 6 puan silme cezasının uygulandığı  belirtildi.
 
FIFA tarafından 10 Kasım Cuma günü puan silme cezası uygulanacağı  kararının kulübe tebliğ edildiğinin bildirildiği açıklamada şu ifadelere yer  verildi:
 
"Kararın tebliğinden itibaren davacı vekiliyle yapılan görüşmeler  neticesinde, kendisiyle 2018 Mayıs ayını da kapsayacak bir anlaşma yapılmıştır.  Buna müteakip davacı vekili FIFA’daki gerekli mercilere cezai yaptırımdan ve puan  tenzil taleplerinden vazgeçtiklerine dair bir talep yazısı göndermiştir.  Kamuoyunun da malumu üzere 2016-2017 sezonunda Elazığspor Futbol Kulübü de benzer  bir ceza ile karşı karşıya kalmış, puan tenzil cezası TFF tarafından uygulanmış  fakat neticesinde kulübün haklılığı ispatlanmış olup puan tenzil cezası hem FIFA  hem TFF tarafından geri çekilmiştir. Bu itibarla belirtmek isteriz ki; her ne  kadar puan tenzil cezası TFF tarafından uygulanmış olsa dahi, süreç devam etmekte  olup kulübümüz tenzil edilen 6 puanın iade edilmesi noktasında hukuki  girişimlerini devam ettirmektedir."
 
Daha önce TFF Lisans Kurulu tarafından 3 puan silme cezası uygulanan  Manisaspor'un cezası toplam 9 puana çıktı. Ligde ilk 11 haftada 3 galibiyet, 1  beraberlik ve 7 yenilgi alan Grandmedical Manisaspor, aldığı cezalar nedeniyle 1  puanla son sırada yer alıyor.
 

HABER ÖNERİLERİ

Terim'den başka ihtimal yok!

Fenerbahçe'nin yıldız transferini açıkladı!

Antalyaspor'dan Eto'o açıklaması!

Arda Turan'a bir şok daha!

Burak Yılmaz'dan transfer açıklaması

Talisca bonservis parasını çıkarttı

Rasim Ozan'ın yerine bomba isim!

Cengiz Ünder'de transfer çalımı!

Galatasaray'da şoke eden Gomis gerçeği!

El Kebir'in fazla kiloları olay oldu!