Spor camiası, vefatının 81. yıl dönümünde Atatürk'ü andı

Spor camiası, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü dolayısıyla anma mesajları yayımladı.

10.11.2019 Pazar 10:48
Güncellenme: 10.11.2019 17:45
AA
Federasyonlar ve kulüpler, internet siteleri ve sosyal medya  hesaplarından yayımladıkları mesajlarla Atatürk'ü andı.
 
Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, Atatürk'ün izinden  giderek, topluma spor kültürünü benimsetmek, futbolu yaymak ve uluslararası  organizasyonlarda sürekli var olmak hedeflerinin kararlılıkla sürdürüldüğü  vurgulanarak, şu ifadeler kullanıldı:
 
"Milletimizin özgürlük mücadelesi verdiği Kurtuluş Savaşı'nın önderi  ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa  uğurlayışımızın 81'inci yıl dönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Bu  vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere,  bütün aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, hatıraları önünde en içten  saygılarımızla eğiliyoruz."
 
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tarafından  yayımlanan mesajda şöyle denildi:
 
"Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 81'inci yılında milletçe rahmet ve  minnetle anıyoruz. Atatürk, vatanına adadığı ömrü boyunca, askeri, siyasi ve  insani yönleriyle tüm dünyaya örnek bir devlet adamı olmuştur. Onun fikirleri,  gelecek nesillere miras bıraktığı en kıymetli yol göstericidir. Bu düşüncelerle;  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bütün şehit ve  gazilerimizi şükranla yad ediyorum."
 
Türkiye Voleybol Federasyonu ise internet sitesinden, "Türkiye  Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete  intikal edişinin 81. yıl dönümünde minnet, özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz."  paylaşımında bulundu.
 
Türkiye Hentbol Federasyonunun mesajında ise şunlar kaydedildi:
 
"Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü,  ebediyete irtihalinin 81'inci yıl dönümünde özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz."
 
Kulüplerin mesajları
 
Beşiktaş Kulübünden yapılan açıklamada, Atatürk'ün işaret ettiği  muasır medeniyet yolunda emin adımlarla yürümeye devam edildiği vurgulanarak, şu  ifadelere yer verildi:
 
"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal  Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde özlemle ve minnetle anarken,  her daim izinde olduğumuzu yineliyor, aziz hatırası önünde en içten  saygılarımızla eğiliyoruz. Dünya var oldukça Atamıza  olan sevgimiz, saygımız,  inancımız ve Beşiktaşlı duruşumuz sürecektir. Ulu Önderimiz Atatürk'ün en büyük  eseri olan ve yüce Türk milletine armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza  kadar birlik ve beraberlik içinde yaşatacağımıza olan inancımızı tüm dünyaya bir  kez daha haykırıyoruz."
 
Fenerbahçe Kulübü, Atatürk'ün, "Beni görmek demek mutlaka yüzümü  görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve  hissediyorsanız bu kafidir." sözünü alıntılayarak, şu paylaşımda bulundu:
 
"Fenerbahçe Kulübü olarak ilelebet ilke ve inkılaplarının ışığında  yürüyeceğimiz, fikirlerini benimseyeceğimiz ve duygularını anlayacağımız, Türkiye  Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete  intikal edişinin 81. yıl dönümünde minnet, özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz.  Devrimlerinin takipçisi olmaya, ilkelerine bağlı kalmaya ve fikirlerini yaymaya  bir kez daha ant içeriz."
 
Galatasaray Kulübünden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:
 
"Sadece ulusumuzun değil tüm insanlığın saygı duyduğu büyük lider  Mustafa Kemal Atatürk, halkımızla birlikte ülkemizin içinde bulunduğu  olanaksızlıklara boyun eğmemiş, adanmış bir ruhla inancını ve direncini bir an  bile kaybetmeden Türk halkını bağımsız Türkiye ülküsüyle zafere ulaştırmış ve  çağdaş Türkiye'nin temellerini atmıştır. Eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk  sonsuza kadar kalbimizde yer alacak, düşünceleri, ilke ve inkılapları ile  yolumuzu her zaman aydınlatmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu  Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 81. yılında sevgi, saygı,  minnet ve özlemle bir kez daha anıyoruz."
 
Trabzonspor Kulübü de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,  "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yılında  saygı ve özlemle anıyoruz." ifadesine yer verdi.
 

HABER ÖNERİLERİ

Fenerbahçe, Vedat Muric'i resmen açıkladı!

Başakşehir'den anlamlı forma!

Fenerbahçe'nin gündemindeki Cavani'den ilginç transfer teklifi: Beni alın

Wolfsburg, Tisserand'ın Fenerbahçe'ye transfer olduğunu açıkladı

Oğulcan Çağlayan'ın listeye alınmama sebebi: Tazminat!

Galatasaray transferde bombayı patlatıyor! Mario Götze...

Fenerbahçe'de Jose Sosa için yeni karar

Fenerbahçe'den Baghdad Bounedjah atağı

PSG, Marsilya'ya yıkıldı! 5 kırmızı kart...

Beşiktaş ve Karagümrük'den Ezequiel Schelotto'ya transfer teklifi