Serhat Ulueren

tüm yazıları
e-posta gönder

Özlemişiz be hocam!

25.12.2017 Pazartesi
DURSUN Özbek, müthiş bir işe imza attı Fatih Terim’i takımın başına getirerek. Açıkçası Özbek’in Terim’i getirebileceğine hiç inanmıyordum ve bana göre 2.5 yıldaki sportif, özellikle de teknik adam seçimlerindeki başarısızlığını, bir Terim hamlesiyle başarıya çevirdi Özbek ve arkadaşları. Tudor kalsaydı, Dursun Özbek’in ocak ayında başkan seçilmesi neredeyse imkansız olacaktı ve bugün tribünlere 20 binden fazla seyirci gelmeyecekti.
 
FATİH Terim’in maçın bazı anlarında göbeğinin görülmesi de, kıyafet seçimi de, tribünleri alkışlayarak selamlaması da, eşinin büyük bir enerjiyle desteklemesi de, bazen yine hakemleri etkilemek anlamında yaptığı itirazlarını da yalan söylemeyim çok özlemişim. Terimli G.Saray yeniden şampiyonluğun en güçlü adayı haline gelmiştir.
 
HAYAT BULDU!
 
DÜN tribünlere gelen seyirciyle ve “nerede kalmıştık” sloganının reklam unsuru olarak kullanılmasıyla, yönetim, ekonomik olarak rahatladı ve ligin ikinci yarısında para basmaya devam edecek Türk Telekom Stadyumu.
 
TERİM çok akıllı bir insan. Tudor’un fahiş hatalarını birkaç hamleyle pozitife çevirdi. Denayer’i sola, Linnes’i sağa çekti. Serdar-Maicon göbekte fena değildi. Ndiaye ve Fernando bugüne kadar ki en olumlu futbolunu oynadılar. Çok top kazanıp hızlı hücuma çıktılar. Rodrigues deliciliğini Gomis’le girdiği mükemmel verkaç ve gol vuruşuyla gösterdi. 
 
FeghoulI her iki kanatta da sürpriz işlere imza attı. Muslera adeta kusursuz oynarken, Rodrigues’in yerine giren Yasin yeniden hayat buldu. Attığı kafa golü galibiyeti getirdi. Sezon başından beri Maicon’un kritik yerden neden frikik kullandığını, dün geceki olağanüstü vuruşuyla anlamış oldum. 
 
BİRİLERİ, “Göztepe çok etkisizdi, ikinci yarı sahada yoktu” diyebilir ama G.Saraylılar buna çok takılmasın. Terim’in gelmesiyle, ligimiz daha neşelenecek, heyecan katsayısı artacak, G.Saray tribünleri dolmaya devam edecek ve en önemlisi medyaya müthiş bir malzeme çıkacak. Bu durumda Beşiktaş ve F.Bahçeliler ne mi yapacak? Onu da bir sonraki yazımda yazarım. O zaman, “Hoşgeldin Fatih Hoca” diyorum.

Yazarın Önceki Yazıları

20.10.2018

Farktan kurtuldular

07.10.2018

Artık fobi bitmiştir

04.10.2018

Olacak şey değil!

29.09.2018

İyiler ve kötüler

28.09.2018

Biz değil, onlar kaybetti

24.09.2018

Terim’in garip hataları

19.09.2018

Olağanüstü

15.09.2018

Harika gece

02.09.2018

İhanet gibi

28.08.2018

Önce uyuttular sonra coştular
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Güntekin Onay

Deplasmanda yine kayıp

Gökhan Dinç

Kabak tadı verdi

Faik Çetiner

Kazanmayı unutan takım

Mehmet Ayan

1 PUAN İYİDİR!

Serhat Ulueren

Farktan kurtuldular

Ali Can

Bir halının yaptığına bak

Bahri Havadır

Terim golü!

Ersin Düzen

Bir tek gol eksik

Lütfü Özel

2 forvet 4 gol

Ömer Güvenç

Santrforsuz bu kadar!