Şehit Ömer Halisdemir 1. Off Road Şenlikleri yapıldı

Niğde'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi'yi vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz şehitleri anısına off-road şenlikleri gerçekleştirildi.

16.07.2017 Pazar 22:54
Güncellenme: 16.07.2017 22:59
Niğde'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15  Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek  isteyen darbeci general Semih Terzi'yi vurduktan sonra şehit edilen Astsubay  Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz şehitleri anısına off-road  şenlikleri gerçekleştirildi. 
 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, Niğde  Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen şenlikte 64 araç yarıştı. Sürücüler  dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.
 
Dereceye giren sürücülere kupaları, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Niğde  Milletvekili Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Niğde Vali  Yardımcısı Adnan Türkdamar tarafından verildi.
 
Kupa töreninde konuşan Niğde Off Road Kulübü Başkanı Ümit Kaya, iki  gün süren yarışların güzel geçtiğini söyledi.
 
Off-road yarışlarının Niğde’de ilk kez yapıldığını belirten Kaya,   “Yarışmaya 50 ilden 64 araç katıldı ve kazasız belasız tamamladık. Yerel  yönetimler destek verdiği sürece her yıl yarışlarımızı yapmak istiyoruz.  Amacımız, yaşadığımız ilin tanıtımına katkı sağlamak ve bu sporu sevdirme.”  dedi.
 

HABER ÖNERİLERİ

Formula 1'de heyecan ABD'de devam edecek!

Moto Gp'de sıradaki durak Japonya!

Ayhancan Güven'den tarihi başarı

Toprak Razgatlıoğlu, Arjantin'de yarışacak

Toprak Razgatlıoğlu üçüncü oldu

Moto Gp'de Aragon ayağının galibi Marquez!

Moto Gp'de sıradaki heyecan Tayland...

Kenan Sofuoğlu: "Şampiyon olup bırakacağım"

Dünya ve Türkiye şampiyonları Marmaris'te buluştu

Ralli şampiyonasının tek Türk kadın pilotu Çetinkaya: "Hazırım ve heyecanlıyım"