Ronaldo transferi İtalya'yı karıştırdı! Greve gidiyorlar...

İtalyan otomotiv firması Fiat'ın çalışanları, şirketin sahibi Andrea Agnelli'nin "kendilerinden yıllardır ekonomik fedakarlıklar beklediği halde Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'yu yüzlerce milyon avro karşılığında başkanı olduğu İtalyan takımı Juventus'a transfer etmesini protesto" amacıyla greve gidecek.

11.07.2018 Çarşamba 22:48
Güncellenme: 11.07.2018 23:12
İtalyan otomotiv firması Fiat'ın çalışanları, Portekizli  futbol yıldızı Cristiano Ronaldo'nun transferine harcanacak yüklü miktarı protesto etmek amacıyla 15 Temmuz'da greve gidecek.
 
İtalya'da Sendikalar Birliği (USB), ülkenin güneyindeki Melfi  kasabasında bulunan Fiat fabrikasındaki çalışanlarını greve çağırdı.
 
USB'den yapılan yazılı açıklamada, "FCA (Otomotiv firması Fiat  Chrysler Automobiles) ve CNHI (Kamyon ve traktör şirketi CNH Industrial)  çalışanlarından yıllardır çok büyük ekonomik fedakarlıklar yapmaları istenirken,  bir yandan bir futbolcunun alınması için yüzlerce milyon avro harcama kararı verilmesi kabul edilemez." ifadelerine yer verildi.
 
 
 
 
USB, açıklamasında, bu sebeple 15 Temmuz akşamı yerel saatle 22.00'den  (TSİ 23.00) 17 Temmuz sabahı 06.00'ya (TSİ 07.00) kadar grev ilan ettiğini  duyurdu.
 
Juventus futbol kulübü ile FCA ve CNH Industrial şirketlerinin başında  Agnelli'nin sahibi olduğu Exor holding bulunuyor.
 
 
Andrea Agnelli (Fotoğrafta)
 
Juventus, Ronaldo'yu 112 milyon avro bonservis bedelinin yanı sıra  İtalyan basınında yer alan haberlere göre futbolcuya verilecek yıllık 30 milyon  avro olmak üzere 4 yıl için toplam 120 milyon avro net ücretle transfer etmişti.
 
 

HABER ÖNERİLERİ

Fenerbahçe'nin kadro dışı bıraktığı Carlos Kameni'den bomba açıklamalar!

Akhisarspor Yılmaz Vural ile anlaşamadı!

Fenerbahçe'den Alex de Souza'ya müthiş teklif!

Gecenin büyük skandalı Simeone'den! Dünyanın gözü önünde...

Katar, Bülent Uygun'u konuşuyor!

Tuncay Şanlı tepki gösterdi!

Trezeguet'ten heyecanlandıran Galatasaray cevabı!

Ersun Yanal: Slimani'yi kullanmayacağım!

UEFA Avrupa Ligi'nde gecenin sonuçları

PFDK'dan Jahovic ve Adem Büyük'e 2 maç men cezası