Oktay Mahmuti'den flaş açıklama

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı ile yollarını ayıran başantrenör Oktay Mahmuti, bu kararı almanın kendisi için kolay olmadığını söyledi.

06.07.2018 Cuma 21:56
Güncellenme: 06.07.2018 21:58
Yazılı bir açıklama yayımlayan tecrübeli başantrenör, "Geçtiğimiz  günlerde Galatasaray Kulübü ile olan sözleşmemi tek taraflı feshettim.  Bilmenizi  isterim ki benim için kolay bir karar değildi." ifadelerini kullandı.
 
Sarı-kırmızılı ekipte sıkıntılı bir dönemde görev aldığını kaydeden  Mahmuti, "Geçtiğimiz sezon görevi devraldığım esnadaki durum ve sonrasında  yaşanan sıkıntılı sürecin ardından her şeyi geride bırakarak büyük heyecan ve  ümitle Galatasaray geleneklerine yakışan bir takım kurmak için çıktığım yoldaki  çabam, sezon bittikten sonra geçen 50 günlük süreçte en ufak bir gelişme olmadığı  için sonuçsuz kaldı." değerlendirmesinde bulundu.
 
Büyük hedeflere, bütçeden bağımsız iyi organizasyonlar ve iyi bir  planlamayla ulaşılabileceğine inanan bir kişi olduğuna dikkati çeken Mahmuti, şu  görüşlerini paylaştı:
 
"Sadece benim ve taraftarların paylaştığına inandığım bu heyecanın  hedefe ulaşmakta yeterli olmayacağına kanaat getirdiğim için bu kararı aldım ve  Galatasaray Kulübünün geleneklerine uygun olarak bu konu hakkında ne bir açıklama  yapmak ne de konuşmak niyetindeydim. Ancak Galatasaray Kulübü Başkanı Sayın  Mustafa Cengiz'in bugünkü basın toplantısındaki açıklamaları sonrasında sadece  şunu söylemek isterim. Bugüne kadar sadece bir maaş ödemesi almış olmama rağmen  bu kararı sezon devam ederken almadım. Play-off şansı kovalarken almadım. Sezon  bittikten sonra geçen 50 günlük sürede büyük bir heyecanla yeni sezon  hazırlıkları yaparken de almadım. Bu kararı, hayal ettiğim hiçbir projeyi hayata  geçiremeyeceğime emin olduğum gün aldım."
 
Başkan Mustafa Cengiz'le görüşmeye davet edildiğinde, şubenin içinde  olduğu tüm sıkıntıları tekrar dile getirdiğini anlatan Mahmuti, "İyi bir projeyle  ve sorunlar çözüldüğü takdirde görevime dönebileceğimi söyledim. Başkandan,  indirim isteği ve ödemem yapılandırıldığı takdirde devam edip etmeyeceğim sorusu  geldi. Bu konu şubenin sıkıntıları arasında en önemsiz ve en son sırada yer  alacak madde. Bunu ifade ederek oradan ayrıldım. Aleyhimde ne söylenebileceğini  az çok tahmin ederek ve bunu da göze alarak ayrıldım." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Cengiz'in, kendisinin Galatasaraylı olmadığı şeklindeki sözlerine de  değinen Mahmuti, "Galatasaraylı olup olmama meselesine gelince, inandığım  hedefler uğruna hiçbir şeyden vazgeçmediğimi en iyi Galatasaray taraftarı bilir,  beni en iyi onlar tanır. Bu konuda ayrıca bir açıklama yapmaya gerek bile  duymuyorum." şeklinde görüş belirtti.
 

HABER ÖNERİLERİ

Westbrook ve George'dan 88 sayılık katkı!

Kayseri Basketbol'da yabancılar sağlık kontrolünden geçti

Fenerbahçe'ye bir sponsor daha!

Giannakopoulos’un başı dertte!

LeBron'un atılması da Cavaliers'ı durdurmadı

Millilerin hedefi grup liderliği!

Furkan Korkmaz: LeBron için ben de Cedi'yi ekerdim