Muhammed Ali'den Trump'a tepki

ABD'li efsanevi boksör Muhammed Ali: "Müslümanlar, İslam'ı çıkarları için kullanmaya çalışanlara karşı koymalı"

10.12.2015 Perşembe 13:55
Güncellenme: 10.12.2015 14:00
ABD'li efsanevi boksör Muhammed Ali, Müslümanların  ülkeye alınmaması önerisinde bulunan Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı  Donald Trump'a yönelik, "Müslümanlar, İslam'ı çıkarları için kullanmaya  çalışanlara karşı koymalı" dedi. 
 
Sinir sistemi hastalığı "Parkinson" ile mücadele eden eski boksör  Muhammed Ali, Cumhuriyetçi Parti içindeki başkan adaylığı yarışının iddialı ismi  iş adamı Donald Trump'ı, "Müslümanların ABD'ye alınmamasını öneren başkan adayı"  diyerek isim vermeden eleştirdi. 
 
Trump'ın, İslam'ı propaganda malzemesi olarak kullandığına işaret eden 73 yaşındaki Ali,  "Müslümanlar, İslam'ı çıkarları için kullanmaya çalışanlara  karşı koymalı. Onun gibiler, insanları İslam dinini öğrenmekten soğutuyor"  ifadelerini kullandı. 
 
Terör örgütü DAEŞ'e de yüklenen Ali, "Kendilerini cihatçı olarak  adlandıran bu grupların gaddar vahşiliği, İslam'ın özüyle bağdaşmıyor. Bu  yanıltılmış katiller, insanların İslam hakkındaki görüşlerini saptırıyor"  yorumunu yaptı. 
 
Dünya ağır sıklet boks şampiyonluğunu 1964, 1974, 1978 yıllarında 3  kez kazanan Muhammed Ali, bu unvanı rakipleri karşısında 19 kez korumayı başardı.  Kariyeri boyunca çıktığı 61 maçın, 56'sından galibiyetle ayrılan sporcu, 1964'te  İslam dinine geçerek "Muhammed Ali" adını almıştı. 
 

HABER ÖNERİLERİ

Abiş Hopikoğlu: "Önümüzde iki tane engel var"

İşte Fenerbahçe'nin yeni sponsoru!

Furkan 40 sayı attı, Cedi double-double yaptı

Tyler Honeycutt polisle girdiği çatışma sonucu hayatını kaybetti

Fenerbahçe finale yükseldi!

Ersan'dan galibiyete 18 sayılık katkı

Fenerbahçe maçında forma giyemeyecek!

Kokoskov NBA tarihine geçti!

F.Bahçe şampiyon oldu!