Metin Görgün

tüm yazıları
e-posta gönder

Gizem Örge tarihe geçti

10.04.2016 Pazar
VOLEYBOLDA kulüpler düzeyindeki en üst organizasyon Şampiyonlar Ligi 4’lü finalleridir. İtalya’nın Montichiari şehrinin de Türk voleybolunda ayrı bir yeri vardır. Ahmet Gülüm’ün Federasyon Başkanı olduğu zaman erkeklerde ilk defa Dünya Şampiyonası’na gitme hakkını burada kazanmıştık. Burada da kazanan Türk voleybolu olacak.
 
F.BAHÇE ve Vakıfbank, takımlarını bu maçı düşünerek kurdular. Telafisi olmayan böyle maçları oynamak çok zordur. ‘Hastalanmayacaksın’, ‘bioritmin en üst düzeyde olacak’, ‘moral ve motivasyonun ne çok fazla ne çok düşük olacak’ gibi inanın daha 10 sayfa madde yazarım. Sonuca ne etki eder derseniz, hepsinden birazcık etkilenir sporcular.
 
BU maç F.Bahçe için hayâl kırıklığı oldu. Kim ve Eda böyle kötü oynarsa F.Bahçe maç kazanamaz. Bir de üstüne kötü taktik ve maçı almak için hiçbir şey yapmayan Abondanza eklenince, sadece Mihajlovic’le hücum etmekle bu iş olmaz. Servis karşılamada başlayan hatalara rağmen ilk 2 sette 5-6 sayı önde olmasına rağmen 1 set dahi alamayan F.Bahçe’de en başta yönetim, bu kadar önemli bir turnuvaya gereken ilgiyi göstermeyerek suçludur.
 
BU TAKIMI DURDURMAK ZOR
 
VAKIFBANK, genel müdüründen, yönetim kurulu başkanına, seyircisinden, basın mensupları organizasyonuna, maçı önce saha dışında kazanmıştır. Guidetti, F.Bahçe’yi çok iyi çalışmış. Libero Gizem Örge muhteşem oynadı, ismini dünya voleyboluna kazıdı. Servis karşılama iyi olunca, Naz takımını şiir gibi oynattı. Gözde toparlayıcı kaptan rolünde çok iyiydi. Aldığı pasları kritik anlarda çok iyi kullandı. Rasic ve Robin hem erken girişler yaparak köşedeki oyuncuları rahatlattılar hem de çok iyi blok yaptılar. Hill de çok iyi servis attı ve hücumda da çok iyi bir yüzdeyle oynadı.
 
SAHANIN yıldızı Lönneke, Naz’la çok iyi uyum yakaladı. Sadece önden değil, hem arka ortadan hem de 1 numaradan çok kritik toplar öldürdü. Guidetti ne kadar iyi bir taktisyen olduğunu bir daha gösterdi. Böyle bir sonuç beklemiyordum. Şampiyonluk yolunda Vakıfbank çok önemli bir engeli aştı. Final maçı da hiç kolay değil. Ama bu motivasyondaki Vakıfbank’ı da durdurmak kolay değil. Dile kolay 3. şampiyonluk olacak. VakıfBank’la beraber rekorlara alışığız. Biz size güveniyoruz.

Yazarın Önceki Yazıları

07.05.2018

Namağlup şampiyon Vakıfbank

11.04.2016

YAZIK OLDU VAKIFBANK'A

10.04.2016

Gizem Örge tarihe geçti

03.04.2016

Finale gelmek de önemli

10.01.2016

Kenar yönetimi göremedi!

09.01.2016

Asıl final İtalya

07.01.2016

Bu kadar kötü servis atamayız

05.10.2015

En iyi dereceyle dönüyoruz!

04.10.2015

Madalya almalıyız

02.10.2015

İyisiyle kötüsüyle
daha fazlası...