Lütfü Özel

tüm yazıları
e-posta gönder

Hatamla sev beni!!

04.02.2018 Pazar
AYKUT hocanın hafta içinde gündeme düşen sözlerine, G.Birliği karşısında takımın nasıl reaksiyon vereceği maçın ana konusuydu. Kısaca ‘Kamçılanmış’ gibiydiler. Skora yansımadı! Maç boyu sezonun üstünde iyi performans gösterdiler belki ama sezona damga vuran ‘Bireysel hata’ derdinden yine kurtulamadılar.. Önce Dirar sonra Mehmet Topal geceyi karartan isimler oldular. 
 
VALBUENA, Soldado ve Oğuz’lu 11 hızlı başladı. G.Birliği’ne sadece kontratak yaparak direnme kaldı. F.Bahçe 2 kanadı da istediği zaman etkili kullanıyor. Dün de ‘Çıkmama’ üzerine direktif olmayınca ki, bu rakiple de doğru orantılı, Isla da Hasan Ali de sık sık ‘Aktılar’. Isla’nın Dirar’la ama özellikle Hasan Ali’nin, Alper’le işbirliği rakip cezaalanı ve kalesini ilk yarıda 2’si direkte patlayan topla 4 pozisyonla bunalttı.
 
GECENİN KÂRLISI G.BİRLİĞİ
 
İLK yarının ana konusu ise Aykut hocanın hakem tezine yine yeni bir sayfa ekledi. Valbuena’ya yapılan faul, sarı kartlı Issah’a 2.’yi göstermedi. Maçın başında G.Birliği’ni 10 kişi bırakarak bir avantaj yaratabilirdi F.Bahçe’ye. Karta başvurmaması doğal olarak tepkiyi yükseltti. 2.’si, Valbuena Türkiye’de sahada yediği dayağı, herhalde başka yerde yememiştir. Ona yapılan faullerde hakemlerin toleranslı olmasını anlamak zor. Bu arada Fransız oyuncu, hocasını mahçup edecek bir iş çıkarmadı. Kanat oyuncuları içeri girerken de içerdeyken de istasyon oydu. Çok etkiliydi. 2. golde Dirar’a asisti de 1. sınıftı. İlk yarının sonunda Dirar’ın kendi kalesine attığı gol zamanlama olarak şok etkisi yapmadı. 
 
F.BAHÇE 2. yarıya golle başladı. Dirar kaptığı topu sahanın iyilerinden Alper’e ulaştırdı, o da mükemmel vuruşla beraberlik golünü iyi zamanda attı. Baskı 2.’yi de geciktirmedi. Skor 2-1 olunca G.Birliği ileri çıktı. Trabzon maçındaki gibi rakip baskısını kırma ve karşılık verme konusunda ortaya çıkan sıkıntı, Topal’ın da hatasıyla gole dönünce son 20 dakika F.Bahçe için kabusa döndü. 
 
GECENİN kârlısı ligde kalma mücadelesi verirken 1 puan çıkaran G.Birliği oldu.
 

Yazarın Önceki Yazıları

19.03.2018

Dört dörtlük değil ama...

14.03.2018

Tayfun'un kitabı!

13.03.2018

6’ya 3

10.03.2018

Bakkal hesabı

06.03.2018

Trabzon sanki deplasmandaydı

04.03.2018

‘Günay’dın Başakşehir!

19.02.2018

Büyü bozuldu

06.02.2018

BETO’ndan duvar!

04.02.2018

Hatamla sev beni!!

29.01.2018

Sosa’yla başladı ama bitiremedi
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Lütfü Özel

Dört dörtlük değil ama...

Güntekin Onay

Farkında değillerdi

Ömer Güvenç

Böyle kazanamazsın

Mehmet Ayan

Kartlar yeniden...

Gökhan Dinç

BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Bahri Havadır

Nefesim tutuldu

Ersin Düzen

Derbiye gol yakışırdı

Serhat Ulueren

Harikaydınız!

Volkan Tümkor

Beşiktaş'ın çıkış planı