Lütfü Özel

tüm yazıları
e-posta gönder

Hatamla sev beni!!

04.02.2018 Pazar
AYKUT hocanın hafta içinde gündeme düşen sözlerine, G.Birliği karşısında takımın nasıl reaksiyon vereceği maçın ana konusuydu. Kısaca ‘Kamçılanmış’ gibiydiler. Skora yansımadı! Maç boyu sezonun üstünde iyi performans gösterdiler belki ama sezona damga vuran ‘Bireysel hata’ derdinden yine kurtulamadılar.. Önce Dirar sonra Mehmet Topal geceyi karartan isimler oldular. 
 
VALBUENA, Soldado ve Oğuz’lu 11 hızlı başladı. G.Birliği’ne sadece kontratak yaparak direnme kaldı. F.Bahçe 2 kanadı da istediği zaman etkili kullanıyor. Dün de ‘Çıkmama’ üzerine direktif olmayınca ki, bu rakiple de doğru orantılı, Isla da Hasan Ali de sık sık ‘Aktılar’. Isla’nın Dirar’la ama özellikle Hasan Ali’nin, Alper’le işbirliği rakip cezaalanı ve kalesini ilk yarıda 2’si direkte patlayan topla 4 pozisyonla bunalttı.
 
GECENİN KÂRLISI G.BİRLİĞİ
 
İLK yarının ana konusu ise Aykut hocanın hakem tezine yine yeni bir sayfa ekledi. Valbuena’ya yapılan faul, sarı kartlı Issah’a 2.’yi göstermedi. Maçın başında G.Birliği’ni 10 kişi bırakarak bir avantaj yaratabilirdi F.Bahçe’ye. Karta başvurmaması doğal olarak tepkiyi yükseltti. 2.’si, Valbuena Türkiye’de sahada yediği dayağı, herhalde başka yerde yememiştir. Ona yapılan faullerde hakemlerin toleranslı olmasını anlamak zor. Bu arada Fransız oyuncu, hocasını mahçup edecek bir iş çıkarmadı. Kanat oyuncuları içeri girerken de içerdeyken de istasyon oydu. Çok etkiliydi. 2. golde Dirar’a asisti de 1. sınıftı. İlk yarının sonunda Dirar’ın kendi kalesine attığı gol zamanlama olarak şok etkisi yapmadı. 
 
F.BAHÇE 2. yarıya golle başladı. Dirar kaptığı topu sahanın iyilerinden Alper’e ulaştırdı, o da mükemmel vuruşla beraberlik golünü iyi zamanda attı. Baskı 2.’yi de geciktirmedi. Skor 2-1 olunca G.Birliği ileri çıktı. Trabzon maçındaki gibi rakip baskısını kırma ve karşılık verme konusunda ortaya çıkan sıkıntı, Topal’ın da hatasıyla gole dönünce son 20 dakika F.Bahçe için kabusa döndü. 
 
GECENİN kârlısı ligde kalma mücadelesi verirken 1 puan çıkaran G.Birliği oldu.
 

Yazarın Önceki Yazıları

14.05.2018

KEBABINA BİR MAÇ!

13.05.2018

İlhan Cavcav’ı mezarında ters döndürdünüz

12.05.2018

Usta ayaklarla

07.05.2018

Ankara'nın gücü

06.05.2018

Trezeguet’in gecesi

29.04.2018

Trabzonspor işine baktı

22.04.2018

Az iş çok laf!

17.04.2018

Paçayı zor kurtardı!

08.04.2018

Bu Abdülkadir Bir Ömür!

07.04.2018

Top göstermedi!
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Mehmet Ayan

LİDERLİK ZOR

Gökhan Dinç

BİR ŞEYLER DENEDİ

Ersin Düzen

Tarihi zafer

Ömer Güvenç

Deli cesareti

Serhat Ulueren

Enlerin ve ilklerin takımı

Bahri Havadır

Fatih Terim tarih yazdı