Lütfü Özel

tüm yazıları
e-posta gönder

Trabzon daha iyi

18.09.2017 Pazartesi
TRABZONSPOR her maç sahaya yeni işler koyup dikkat çekmeyi başarıyor. Ama hala bu farklılığı yeteri kadar uzun sürelere yayamıyor. Dün her iki yarının başlangıç bölümlerinde müthiş oynayarak golleri buldu. Gollerden sonra ise rakibi Başakşehir’in toparlanmasına izin vererek galibiyeti kaçırdı.
 
MAÇ başlangıcı muhteşemdi konuk ekibin. Deplasman takımı gibi değil, çok rahat, daha da önemlisi müthiş özgüvenle presle sahaya yayıldı. Ligin artık makine düzeninde oynayan, en etkili, en iyilerinden bir ekibe karşı böyle bir iş çıkartma önemliydi. Ayrıca G.Birliği karşılaşmasında 2. yarıda ortaya çıkan Sosa-Abdülkadir işbirliğinin getirdiği sonuç çıkaran oyundan da farklıydı bu. İkili yine sahadaydı ancak daha çok sayıda oyuncunun özellikle Yusuf, Burak ve Olcay’ın ortaya koyduğu istekli presle Başakşehir nefes alamadı. Penaltı da bu baskının sonucunda ortaya çıktı. Yaptıran golünü de attı. Okay’ın stoper olarak sahada yer alması da ayrı bir ilginçlikti.
 
ELIA, Mossoro, Clichy yerine İrfan Can, Kerim Frie’la sahada yer alan Başakşehir golden sonra reaksiyon gösterdi. Maestro Emre’nin yönetiminde oyun boyunu kısaltıp birbirine yakın oynayan ev sahibi takım isabetli paslarla, hızlı çıkışlarla Trabzon yarı sahasında tehlike yaratmaya başladı. Emmanuel Adebayor’un sakatlanıp yerini Mevlüt’e bırakması pek sıkıntı yaratmış gibi görünmeyen Başakşehir de rakibi gibi penaltı golüyle eşitliği sağlamayı başardı. 
 
DİREKLERDEN İZİN YOK!
 
TRABZON 2. yarıya da baskılı başladı. İyi oynadığı ve sonuç aldığı maçlardaki gibi Pereira ve Mass’ın kanatları iyi kullanarak taşıdığı toplarla Başakşehir’i yaslatan Karadeniz ekibi 2. golü de bulmakta gecikmedi. Burak’ın Attamah ve Eprianu’nun büyük hatalarıyla önünde bulduğu topla Trabzon yeniden öne geçti. Abdullah Avcı’nın Elia ile birlikte M. Batdal’ı da sahaya sürerek beraberliği yakalama isteği bu maçın senaryosunu tamamlayan müdahaleler oldu. Beraberlik geldi. Başakşehir de Trabzon da üçüncü gole de çok yaklaştı ama iki takıma da direkler izin vermedi.

Yazarın Önceki Yazıları

30.09.2018

2 forvet 4 gol

23.09.2018

VAR’la umutlandı VAR’la BİTTİ!

10.09.2018

ZORAKİ EVLİLİK

04.09.2018

SAKİN!

02.09.2018

Avni Aker tadında

18.08.2018

Yetmez ama evet

13.08.2018

Tatsız başlangıç

22.07.2018

İran meselesi!

14.05.2018

KEBABINA BİR MAÇ!

13.05.2018

İlhan Cavcav’ı mezarında ters döndürdünüz
daha fazlası...