Lütfü Özel

tüm yazıları
e-posta gönder

İYİDİR!

21.08.2017 Pazartesi
F.BAHÇE’NİN son 2 maçta ortaya koyduğu sıkıntılı performanstan çok geçen haftaki azim, istek, oyundan asla kopmama kararlılığı Trabzon’u İstanbul’a çok zinde getirdi. Başlama düdüğüyle de bu öngörü sahaya yansıdı. Oyun stratejisinden çok top rakipteyken yapılan amansız baskı sonuç verirken F.Bahçe nasıl karşılık vereceğini şaşırmış bir kargaşa içinde sadece Valbuena ile ayakta durmaya çalıştı.
 
GOL de gecikmedi. Burak takımı sürükleyen, ateşleyen, diri tutan en önemli faktör görüntüsüyle birlikte beklentilerin karşılığını verdi. 18’de sakatlanarak çıkmasıyla dün gecenin Trabzon açısından ‘O varken ve yokken’ dedirtecek bir ayrımı da net biçimde sergilemiş oldu. 
 
HAMLELER YETERLİ OLMADI
 
ANCAK golden sonraki süreç farklıydı. Dağınık, kafası karışık ve hatta gelecek korkusunu erken yaşamaya başlamış F.Bahçe’yi hazır böyle yakalamışken, devam edeceğine ki, süre olarak çok uygundu, standart Anadolu takımı kimliğine geçiş yapıp geriye çekildi. Bu rakibini cesaretlendirdi. Sağdan soldan gelmeye başladı. Bu durumda sadece kontratakta kalan Trabzon denese de sonuç alamadı. Alper’in göstere göstere inişine, cezalanına girip vuruşunu da herkes seyredince ilk yarı berabere kapandı.
 
KARADENİZ ekibi 2. yarıya da bıraktığı yerden başladı. Fırsat bulursa atağa kalkacak ama rakibe alan bırakmadan en azından yenilmeden sahadan ayrılmayı planlayan bir strateji. Önce N’Doye’la bunu yakaladı kullanamadı. F.Bahçe Guiliano’yu da sokarak yakaladığı psikolojik üstünlüğü devam ettirirken bu kez Olcay’ın güzel şutu, Volkan’ın sezonun 2. ikramıyla Trabzon öne geçti. Yanal’ın önce Onazi, beraberlik golünden sonra Bongonda ile yaptığı ofansif hamleler galibiyete yetmese de İstanbul’da yenilmeme 2. hafta için hiç de fena sayılmaz!

Yazarın Önceki Yazıları

06.02.2018

BETO’ndan duvar!

04.02.2018

Hatamla sev beni!!

29.01.2018

Sosa’yla başladı ama bitiremedi

22.01.2018

BİR ÖYLE BİR BÖYLE

25.12.2017

Karabük durdurdu

17.12.2017

Seriye bağladı

10.12.2017

Yola devam

05.12.2017

Üç puan daha

04.12.2017

Lidere selam

27.11.2017

Radikal bir çözüm hâlâ yok
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Ersin Düzen

İnatçı ve inançlı!

Volkan Tümkor

Kocaman kayıp

Güntekin Onay

Deplasmanda yine kayıp

Ömer Güvenç

Hasar büyük

Gökhan Dinç

Vizyon mu dedin?

Serhat Ulueren

Taşlar yerine oturuyor

Mehmet Ayan

45’LİK!

Bahri Havadır

Ribery misin mübarek!

Lütfü Özel

BETO’ndan duvar!